"Африканка" дісталася й Тернопільщини

В області зафіксували спалах африканської чуми свиней

Спалах "африканки" зафіксували на Тернопільщині, передає Depo.Хмельницький.

Як повідомили у прес-службі облполіції, впродовж 4 днів у Збаразькому районі Тернопільщини загилнуло 10 свиней.

Перше повідомлення про смерть свині надійшло ще 16 січня від одного з мешканців приватного господарства. Труп тварини оглянули спеціалісти Тернопільської та Львівської ветлабораторій. Саме вони підтвердили, що тварина померла від африканської чуми свиней. На сполох забили ветеринари та усі екстрені служби.

Сьогодні на Збаражчині засідала Державна надзвичайна епізодична комісія. Відповідно до її рішення з 19 січня оголошено карантин на трьохкілометровій зоні від осередку захворювання. На в'їздах та виїздах будуть встановлені блокпости. На них цілодобово чергуватимуть правоохоронці, працівники служби надзвичайних ситуацій та ветфахівці. Їхня основна функція - не допустити розповсюдження хвороби та вивозу тварин із зони ураження. Саме з цією метою проводитиметься дезінфекція всього транспорту. Оброблятимуть спецрозчинами і господарства людей, які утримують тварин.

"Разом з тим створені робочі групи, які ходитимуть по господарствах та будуть вилучати свиней для їх утилізації. Сьогодні в даній зоні знаходиться близько ста двадцяти голів тварин. Місця їхнього знищення також визначені", - кажуть у поліції.

Термін дії карантину - це сорок днів від знищення останньої свині. Усі втрати людям повинна компенсувати держава.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Тернопіль