Артилеристи Тернопільщини долучилися до практичних навчань загонів територіальної оборони

Шосте за рахунком вишкільне командне тренування відбулося на базі полігону, що в Білій Тернопільського району

Шосте вишкільне командне тренування загонів тероборони відбулося на Тернопільщині, повідомляє Depo.Хмельницький з посиланням на допис в ФБ 44 окремої артбригади.

Навчання проходили на базі полігону в Білій Тернопільського району у рамках Єдиного Всеукраїнського стрілецького дня проведення зборових заходів. Цього разу у навчаннях взяли участь три загони: Гусятинського, Теребовлянського та Підволочиського районів.

До цього вишколу долучилися й Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій, обласний військовий комісаріат, Центр сприяння захисту Вітчизни "Булат", ГО "Всеукраїнський союз ветеранів АТО", Українське козацтво, окрема артилерійська бригада оперативного командування "Захід" та військовий священик в армії - капелан.

Тернопільська область перша та єдина в західній Україні, що розпочала такі навчання. Загалом їх освоїли 12 загонів територіальної оборони області: Борщівського, Збаразького, Зборівського, Заліщицького, Козівського, Кременецького, Лановецького, Чортківського, Шумського, Тернопільського районів та два загони міста Тернопіль.

Як зазначив голова Тернопільської ОДА Степан Барна, навчання проводитимуться систематично та охоплять весь особовий склад підрозділів тероборони краю. Значна увага при цьому приділяється підбору кадрів.

"Загони територіальної оборони - це командність, патріотизм і бойовий дух. Саме тому ці загони очолюють активні та свідомі громадяни, які здатні організувати діяльність підрозділу та спроможні повести за собою особовий склад. Комплекс завдань, які ставляться перед загонами територіальної оборони в Тернопільській області, пов'язані з дотриманням правопорядку в особливий період, охороною об'єктів та боротьбою з диверсійними загонами. Для нас надзвичайно важливо, щоб у цих умовах був сформований спільний бойовий дух", - зауважує Степан Барна.

На початку літа відбудуться десятиденні командно-штабні навчання. Заплановані також повномасштабні навчання для всіх загонів територіальної оборони області чисельністю понад 1000 осіб.

"Це будуть навчання, які дадуть можливість отримати комплекс навиків, що будуть корисними в питаннях захисту територіальної цілісності нашої країни. Наша держава має бути готова захищати свою землю, а її готовність відповідно залежить напряму від кожного з нас. Це передовий досвід країн Європи, зокрема, Естонії, Латвії, Ізраїлю, Швейцарії і я сподіваюся, що ці навики дадуть можливість в майбутньому сформувати певне середовище людей, котрі будуть зацікавлені в популяризації військової служби за контрактом", - підсумовує Степан Барна.

Нагадаємо, чергові спеціальні військово-тактичні навчання провели для учасників загонів територіальної оборони Лановецького і Збаразького районів.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Тернопіль

Мітки: #ЗСУ