Аудитори Тернопільщини виявили неспроможність громади наповнювати бюджет

На Тернопільщині утворення територіальної громади не розв'язало проблем щодо наповнення місцевого бюджету

Про це повідомили у прес-службі управління Західного офісу Держаудитслужби в Тернопільській області, передає Depo.Тернопіль.

Фахівці провели державний фінансовий аудит виконання бюджету Великогаївської сільської територіальної громади за період з 01.01.2015 по 30.09.2017.

Під час аудиту виявили багато проблемних питань у діяльності Великогаївської сільської ради та її структурних підрозділів, що призвели до недоотримання доходів бюджетом на суму 3,1 млн грн та до неефективного використання майже 97 тис. грн. Орієнтовний щорічний обсяг резервів додаткових надходжень становив 1,7 млн грн.

Фахівці з'ясували, що основними причинами недоотримання бюджетних коштів є відсутність дієвого контролю за повнотою виконання умов договорів оренди земель; неприведення договірних відносин до вимог законодавства; безоплатне використання земельних ділянок.

Крім того, бюджет недоотримав доходів через невикористання повною мірою можливостей щодо спонукання замовників будівництва об'єктів до участі у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури населеного пункту.

Державні аудитори надали місцевій раді пропозиції, спрямовані на залучення всіх можливих резервів наповнення місцевого бюджету.

Нагадаємо, в управлінні соціального захисту населення Підволочиської РДА переплатили субсидій, допомог та компенсацій на 1,4 млн грн.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Тернопіль