Аудитори виявили мільйонні втрати в одній з міськрад Тернопільщини

Днями тернопільські аудитори добряче "потрусили" Чортківську мерію

Втрат на 2,7 млн грн виявили тернопільські аудитори у Чортківській міській раді, передає Depo.Хмельницький з посиланням на прес-службу управління Західного офісу Держаудитслужби в Тернопільській області.

Зокрема, із замовниками будівництва не укладений договорів пайової участі у створенні та розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури міста, через що 11 об'єктів будівництва введены в експлуатацію без сплати обов'язкових пайових внесків. Крім того, під час ревізії "випливло" недотримання забудовниками передбачених договорами термінів сплати пайових внесків та заниження розміру внеску при укладанні договору пайової участі. Через це міський бюджет недоотримав понад два млн грн доходів.

Також міський бюджет недоотримав належної частини чистого прибутку за результатами діяльності комунального підприємства, плати за розміщення рекламних засобів тощо на загальну суму понад 210 тис. грн.

Серед інших виявлених порушень: зарахування до власних надходжень міської ради 407 тис. грн, які є доходами загального фонду міського бюджету; оплата завищеної вартості ремонтних робіт; покриття витрат сторонніх юридичних осіб; порушення законодавства про публічні закупівлі.

Ці порушення спричинені неналежним контролем з боку органу місцевого самоврядування за укладанням із забудовниками договорів пайової участі, незабезпеченням контролю за виконанням таких договорів, неналежним виконанням функцій з управління об'єктами комунальної власності.

За допущені порушення бюджетного законодавства та законодавства у сфері публічних закупівель на чотирьох посадових осіб міської ради складеі та направлені на розгляд суду протоколи про адміністративне правопорушення.

Матеріали ревізії передані до Чортківської місцевої прокуратури.

Нагадаємо, нещодавно аудитрська перевірка лісотехнічного коледжу в Кременці виявила ряд порушень.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Тернопіль