UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Більше 300 млн грн "поглинуть" сільські дороги Тернопільщини

В області відремонтують 3,5 тис. км автошляхів місцевого значення. Насамперед облаштовуватимуть доїзди до опорних шкіл, до медичних закладів, до будівель соціального призначення тощо

Більше 300 млн грн "поглинуть" сільські…

Стратегія відновлення місцевої дорожньої інфраструктури на Тернопільщині розрахована на три наступні роки й поступово фінансування буде зростати, повідомляє Depo.Тернопіль за інформацією сайту ОДА.

Пріоритетними щодо ремонту доріг місцевого значення будуть доїзди до опорних шкіл, до медичних закладів, до будівель соціального призначення тощо. Загалом на понад 3 500 км автошляхів в області передбачено більше 300 млн грн.

Щороку на відновлення дорожньої інфраструктури обіцяють збільшення надходжень і фінансування із Державного дорожнього фонду "оживить" сільські дороги

"Державний дорожній фонд - це гарантоване джерело фінансування доріг. Він розподіляється наступним чином: 60% коштів - на дороги державного значення, за них відповідатиме Укравтодор, 35% - дороги загального користування місцевого значення - розпорядником цих коштів будуть виконавчі місцеві органи, тобто ОДА - та ще 5% - це кошти, які виділятимуться і фінансуватимуться на заходи по безпеці дорожнього руху. До дорожнього фонду також будуть надходити кошти з оплачених мит і акцизних зборів," - каже голова Тернопільської ОДА Степан Барна.

Цьогоріч дороги місцевого значення змінили балансоутримувача та перейшли до сфери управління обласної державної адміністрації. Відтак ремонт і утримання даних шляхів фінансується за рахунок коштів Дорожнього фонду, який запрацював з нового року. Розподіл коштів здійснюється в пропорції до протяжності доріг, які знаходяться на балансі ОДА.

За словами очільника області, враховуючи збільшення перевиконання відповідних надходжень, зокрема, акцизного податку з пального і транспортних засобів та ввізного мита із нафтопродуктів і транспортних засобів, у 2018 році фонд отримає 50% від збору відповідних податків, у 2019 - 75% та у 2020 - 100%. В абсолютних цифрах - це 33 млрд грн у 2018 році, близько 52 млрд у 2019 та не менше 76 млрд грн у 2020 році.

Загальна сума у дорожню галузь області - майже 2 млрд грн.

Степан Барна акцентував, що в дорожню галузь області буде направлено: із Державного дорожнього фонду на державні дороги - 1 млрд 262 млн грн, 315 млн - на місцеві дороги, у тому числі й сільські, не менше 70 млн коштів очікується отримати від перевиконання розмитнення товарів, обладнання та іншого майна, а також більше 200 млн грн - на комунальні дороги. Загальна сума коштів 1 млрд 850 млн грн.

Нагадаємо, служба автодоріг Тернопільщини заручилася підтримкою парламенту і планує здійснити у цьому році справжній прорив у ремонті автошляхів.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Тернопіль

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook