Близько трьох сотень фур щодня зважують на дорогах Тернопільщини

У Службі автодору області констатують, що до 15% усіх зважених вантажівок є перевантаженими понад норму

Від 10 до 15% кермувальників великогабаритних автомобілів, які перевіряють на вагових комплексах області, виявляються порушниками, передає Depo.Тернопіль з посиланням на прес-службу САД.

Перевантажуючи транспортні засоби, водії завдають чималої шкоди дорожньому покриттю.

Аби проконтролювати рух фур, на головних дорогах Тернопільщини працюють п'ять сучасних габаритно-вагових комплекси (ГВК). Вони мобільні і працюють з мінімальним відсотком похибки, що дозволяє оцінити реальну ситуацію на дорогах. До того ж, щодня їх встановлюють на інших ділянках автошляхів Тернопільщини, аби водії не змогли передбачити розташування ГВК.

Один пристрій зважує близько 60-70 автомобілів щодня. 10-15% з перевірених автомобілів виявляються перевантаженими. Найчастіше фіксують порушення перевантаження на вісь.

"Водії, які перевантажують свої фури не лише ризикують не доїхати до місця призначення через поломку авто, а й завдають величезних збитків державі. Великогабаритні авто руйнують дорожній одяг, на ньому під тиском утворюються напливи. Щороку Служба автомобільних доріг змушена витрачати кошти платників податків на ліквідацію наслідків безвідповідальності водіїв вантажівок", - кажуть у автодорі.

Нагадаємо, на Хмельниччині лише за тиждень зафіксували 11 "перегрузів".

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Тернопіль