Через психологічне насильство на Тернопільщині в батька відібрали дитину

Суд не позбавив чоловіка батьківства і при умові виправлення є можливість повернення малолітнього сина 

Апеляційний суд Тернопільської області залишив без змін рішення Гусятинського районного суду за позовом органу опіки та піклування Гусятинської РДА в інтересах малолітнього до його батька про відібрання дитини без позбавлення батьківських прав, передає Depo.Тернопіль за інформацією прес-служби відомства.

Як встановлено судом, 9 грудня 2016 року до служби у справах дітей Гусятинської РДА звернувся 12-річний хлопчик і розповів, що напередодні ввечері його батько, накричав на нього, обізвав нецензурними словами та погрожував. Внаслідок цього у хлопці стався психологічний стрес, і він втік до старшої сестри та категорично відмовився повертатись додому.

Зважаючи на те, що раніше вже було зафіксовано випадки неналежного виконання батьком своїх обов'язків, а рекомендації та застороги працівників служби у справах дітей він проігнорував і ставлення до дитини не змінив, представники місцевої влади відібрали в батька малолітнього сина та влаштували у сім'ю його колишньої співмешканки, котра фактично замінила хлопчику померлу матір та виховувала його з 2-річного віку.

Також судом враховано висновок психолога, що повернення дитини до батька несе загрозу безпеці і здоров'ю малолітнього. Водночас якщо дитину відібрати від батька без позбавлення останнього батьківських прав, це дасть змогу влаштувати дитину в інше середовище з метою подолання ним наслідків психологічного насильства.

У подальшому за умови повного виправлення негативного ставлення батька до сина та відсутності ризику повторного вчинення психологічного насильства буде розглядатись можливість повернення малолітнього сина до батька.

Хлопчик у суді першої та апеляційної інстанцій підтвердив про вчинення батьком психологічного насильства щодо нього та зазначив, що на даний час не бажає повертатись до батька, хоча не заперечує можливості спілкуватись з ним.

За таких обставин, колегія суддів прийшла до висновку, що рішення суду першої інстанції є законним та обґрунтованим і підстав для його скасування немає.

Верховний Суд України погодився з позицією суду апеляційної інстанції та залишив рішення без змін.

Нагадаємо, а на Хмельниччині піймали й арештували горе-матір, що збиралася продати своїх дітей.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Тернопіль

Мітки: #суд