Через спалах гепатиту на Рівненщині "заворушилися" й епідслужби Тернопільщини

У Тернополі заходилися перевіряти питну воду після того, як у Рівному виявили кілька випадків захворювання на Гепатит А

У зв'язку з епідемією гепатиту А в Рівному, у Тернополі проводять перевірку питної води, передає Depo.Хмельницький з посиланням на прес-службу Тернопільського лабораторного центру.

За повідомленням центру, в Тернопільській області спостерігається неблагоприємна епідемічна ситуація щодо інфекційної захворюваності - на кінець жовтня 2017 в регіоні зареєстровані 18 спалахів кишкових інфекцій.

Фахівці ДУ "Тернопільський обласний лабораторний центр МОЗ України" здійснюють моніторинг якості питної води із централізованих та децентралізованих джерел водопостачання за санітарно-хімічними та мікробіологічними показниками.

"За поточний рік фахівці міжрайонних відділів та відділень центру відібрали та дослідили із централізованих джерел водопостачання (комунальні, відомчі та сільські водогони) 2423 взірці питної води за санітарно-хімічними показниками, із них 221 (9,1%) взірців не відповідали санітарно-гігієнічним нормативам, за мікробіологічними показниками - 2457 взірців, із них 405 (16,5%) взірців не відповідали санітарно-гігієнічним нормативам", - повідомляє Тернопільський лабораторний центр.

Із децентралізованих джерел водопостачання (колодязі, каптажі, артезіанські колодязі) відібрано та досліджено 1637 взірців питної води за санітарно-хімічними показниками, із них 456 (27,8%) взірців не відповідали санітарно-гігієнічним нормативам, за мікробіологічними показниками - 485 взірців, із них 201(25,6%) взірців не відповідали санітарно-гігієнічним нормативам.

Нагадаємо, у Рівному гепатитом А захворіли четверо дітей.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Тернопіль