Цього місяця армійці вже заселяться в реконструйовану казарму на Тернопільщині

Майже 14 років приміщення використовувалися не за призначенням, а тепер перетворили їх у гуртожиток для гармашів

Історичні будівлі казарм у Теребовля на Тернопільщині в цьому році використовуватимуться військовими за призначенням, повідомляє Depo.Тернопіль за інформацією сайту Міноборони.

Розпочатий у 2016 році процес капітального ремонту споруд військового містечка вийшов на фінішну пряму.

На проведення ремонтних робіт з бюджету Міністерства оборони використали близько 12,3 мільйонів гривень. У поточному році на цей об'єкт передбачено видатки у сумі майже 1,5 млн грн.

Територія військової частини у Теребовлі не використовувалась за призначенням 14 років. У 2004 році підрозділ, який тут розміщувався, передислокували до іншого місця. У 2016 році керівництво держави вирішило відновити функціонування військового об'єкту та переобладнати казармений фонд для проживання особового складу. За планами оборонного відомства сюди заселяться військовослужбовці артбригади.

Солдатська казарма вже стала гуртожитком, де військовослужбовці будуть розміщуватись не у загальному приміщенні, а житимуть в кубриках по 3-4 чоловіка.

За два роки активних робіт на об'єкті зроблено чимало. Фактично, від старовинної будівлі оригінальними залишились лише стіни. Усе решта - нове. Зокрема, на контрольно-пропускному пункті вставили енергозберігаючі вікна, замінили електропроводку, нанесли нову штукатурку та уклали нову підлогу.

Виконали монтаж елементів каналізації, теплових магістралей, водопровідних труб, вентиляції. У душових кімнатах, вбиральнях та кухонних блоках інстальовано сантехніку та вентиляційну мережу. В казармі замінено електричну проводку. Крім цього, у містечку вже збудована нова сучасна твердопаливна котельня.

Крім ресурсів держави, до розбудови інфраструктури реконструйованого об'єкту долучились й органи місцевого самоврядування та підприємці. Зокрема, за рахунок підприємців-доброчинців було встановлено парканну сітку, протяжністю у понад 800 метрів навколо периметру військового містечка та здійснено електрифікацію об'єкту.

Станом на початок року виконання будівельних робіт на об'єкті складає 95%. Зараз фактично будівельники чекають, поки зійде сніг, щоби завершити облаштування прибудинкових територій та під'їзних шляхів до будівель.

Остаточне завершення робіт на об'єкті заплановано вже до кінця березня цього року.

Нагадаємо, на ремонт використали торік кошти від Міноборони, а також інвестицій від Тернопільської ОДА, Теребовлянської РДА та міста Теребовля.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Тернопіль