Депутати Тернопільської облради терміново збираються на сесію

Голова облради видав особисте розпорядження про скликання восьмої сесії 13 березня, де депутати оприлюднять свою позицію щодо подій третього березня біля Верховної Ради України

Тернопільські депутати зберуться наступного вівторка на восьму сесію, повідомляє Depo.Тернопіль з посиланням на сайт облради.

Голова обласної ради прийняв таке рішення після того, як керівники фракцій не змогли прийняти узгоджене рішення щодо проведення позачергової сесії.

"За участю громадських організацій відбулася зустріч керівників обласної ради та уповноважених представників фракцій обласної ради, під час якої обговорювалось питання про проведення позачергової сесії обласної ради, на якій депутати мали б висловити свою позицію щодо подій третього березня біля Верховної Ради України. Разом з тим питання проведення позачергового сесійного засідання не зібрало необхідних голосів," - йдеться на сайті.

Зважаючи на певний резонанс, який викликали у суспільстві силові сутички між правоохоронними органами та громадськими активістами у центрі Києва 3 березня, голова обласної ради Віктор Овчарук видав особисте розпорядження про скликання восьмої сесії 13 березня о десятій годині.

Нагадаємо, 3 березня, біля наметового містечка під Верховною Радою відбулися сутички між поліцією, представники якої хотіли провести слідчі дії, та учасниками протестів.

У поліції заявили, що на території табору запланували слідчі дії за рішенням суду в межах 2 кримінальних проваджень – одне з них відкрито за фактом спроби захоплення Міжнародного центру культури і мистецтв (Жовтневого палацу), інше – по подіях 27 лютого біля Ради.

Керівництво Нацполіції Києва звернулося до столичної влади з проханням про надання "техніки для прибирання снігу та сміття" у Маріїнському парку та на вул. Грушевськогопісля того, як там відбулися слідчі дії.

За даними офісу Уповноваженого Верховної Ради з прав людини, під час сутичок біля Верховної Ради затримали 112 людей, а шестеро жителів наметового містечка та четверо співробітників правоохоронних органів – госпіталізовані. Поліція, однак, повідомляє про сімох постраждалих силовиків, а представники руху "Визволення" розповідають, що доправили до столичних лікарень 11 активістів.

Під час "слідчих дій" правоохоронців під Радою постраждали також щонайменше троє українських журналістів.

Шість українських політичних партій штурм правоохоронцями наметового містечка вважають злочином і обіцяють "покарання" винним.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Тернопіль