До 75-річчя УПА на Тернопільщині відроджують повстанський музей (ФОТО)

Історичний музей просто неба облаштовують неподалік села Антонівці Шумського району

Справжня криївка, пекарня і навіть конюшня повстанців незабаром з'являться у лісі поблизу Антонівців на Шумщині, повідомляє Depo.Хмельницький з посиланням на "Наш День".

Історичний музей просто неба облаштовують на Тернопільщині з нагоди 75-ї річниці створення Української Повстанської Армії. Нині в урочищі кипить робота, а 13-15 жовтня на території колишнього штабу воєнної округи УПА "Волинь-Південь" триватимуть святкові заходи - тут планують відтворити життя і побут упівців та особливу атмосферу минулого.

"Саме тут навесні 1943 була створена перша велика база УПА в околиці,-– розповідає історик Микола Бігус. - Була облаштована вся необхідна інфраструктура, починаючи від медичного забезпечення і до харчування. Був і цех з пошиття одягу, і пекарня, слюсарня, миловарня, і зуби лікували. Нещодавно я прочитав про те, що там навіть облаштовували дитячі садки. Діти перебували у таборі постійно разом із своїми батьками і гралися у повстанців".

За словами дослідника, наприкінці літа 1943 року німецька армія розбомбила штаб з літаків. Однак, за переказами, упівці встигли покинути це місце і ніхто не загинув від снарядів. Також саме у лісах Шумщини - на межі Тернопільської і Рівненської областей в урочищі Гурби в 1944 році відбувся найбільший бій в історії УПА, коли п'ять тисяч повстанців прорвали оточення 35-тисячного з'єднання військ НКВС і Радянської армії.

До унікального в своєму роді музею увійдуть криївки, землянки, кухня і конюшня. А ще, тут буде Алея Героїв.

Планується, що у конюшні проживатимуть туристи та відвідувачі комплексу.

Нагадаємо, за словами ініціаторів проекту, цьогоріч до 14 жовтня всі роботи будуть завершені.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Тернопіль