ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

До Зарваниці прибула унікальна "мандрівна" ікона

Образ Божої Матері подолав уже тисячі кілометрі, побував і в АТО
Depo.Тернопіль
12 лютого 2016 13:06
ФОТО: depo.ua
До Зарваниці прибула унікальна "мандрівна" ікона
До Зарваниці прибула унікальна "мандрівна" ікона

Кілька років поспіль іконописець з Чорткова, що на Тернопільщині, заслужений майстер народної творчості України Володимир Шерстій передає від храму до храму написану ним ікону, передає Depo.Хмельницький з посиланням на Терен.

Цю ікону в багатьох церквах Тернопільщини називають "мандрівною". Її іконописець написав два роки тому. Святий образ разом з іконописцем подолав не одну тисячу кілометрів, прямуючи до церков в області, Україні і до святих місць у Польщі.

Володимир Шерстій іконописом займається останніх 25 років, успадкував цей Божий дар від свого дідуся Степана, який розписував церкви на Поділлі, рідній Підволочищині. 

Згодом Володимир Шерстій і сам захопився іконописом. Нині пише у старому, візантійському стилі, використовуючи старі дошки, шматки дерева. Знайшов свій спосіб написання, використовуючи паволоку, левкас, позолоту, застосовуючи авторську техніку.

Уперше з іконою Матері Божої Неустанної Помочі Володимир Шерстій, як волонтер поїхав на передову, до бійців на сході України. Там, на передовій позиції у військовому наметі третьої роти 128-го гірсько-піхотного батальйону біля селища Троїцьке Луганської області, й було освячено створений ним образ Богородиці.

"Пізніше ще не раз їздив на передову і всюди із собою брав цю ікону. Бачив, як ревно наші хлопці моляться до неї, просять у Матері Божої заступництва для себе, побратимів, родини та всієї України. З іконою побував у Зарваниці, під час прощі, коли до неї молились тисячі прочан. Деякий час святий образ зберігався і на Ясній Горі, у польському Ченстохові, там, де зберігається чудотворна Матір Божа Ченстоховська",- згадує іконописець.

А ще ікона Матері Божої Неустанної Помочі тривалий час зберігалася у монастирі кармелітів та у костелі святого Станіслава в Чорткові. Була вона і в тамтешньому соборі Петра і Павла та у понад столітньому чортківському храмі Святої Покрови.

Більше про події у Тернополі та області читайте на Depo.Хмельницький