UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Документи ОУН, знайдені у Тернополі, відновлюватимуть львівські реставратори

Знайденні в бідоні документи передали на реставрацію львівському Національному музею-меморіалу "Тюрма на Лонцького"

Документи ОУН, знайдені у Тернополі, від…

Львівські реставратори відновлять раритетні документи ОУН, які знайшли співробітники СБУ Тернопільщини, передає Depo.Хмельницький з посиланням на сторінку у Фейсбук УСБУ в Тернопільській області.

Бідон з документами знайшли в лютому, в ході перевірки інформації про місце можливого переховування зброї.

За словами прес-секретар Управління СБУ в Тернопільській області Петра Королюка, документи були загорнуті у шпальти радянських газет, випущених у друк 1950-го року.

Директор львівського Національного музею-меморіалу "Тюрма на Лонцького" Руслан Забілий каже, що кожна така знахідка береже інформацію про конкретну локальну територію, розкриває історичні особливості діяльності підпілля.

"Реставрація подібних знахідок може тривати від кількох місяців до трьох з половиною років", - говорить Руслан Забілий. Проте історик налаштований оптимістично, адже завдяки використанню сучасних технологій його колегам вдавалося відновити до 40% документів, стан збереженості яких був значно гіршим.

Наразі, там у доступі понад 24 тисячі документів.

Нагадаємо, у схроні за припущенням - документи з архіву Теребовлянського районного проводу ОУН, який діяв на території області у 40-х роках минулого століття.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Тернопіль

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook