Дороги Тернопільщини стають небезпечними через вандалів

Зловмисники крадуть чи пошкоджують бар'єрне огородження, дорожні знаки, віхи

Спеціалісти Служби автомобільних доріг у Тернопільській області регулярно обстежують автошляхи краю і щодо якості технічних засобів організації дорожнього руху, повідомляє Depo.Хмельницький за інформацією прес-служби відомства.

"Бар'єрне огородження, дорожні знаки, віхи не лише виконують вказівну функцію, а й забезпечують безпеку руху. В зв'язку з цим кожен акт вандалізму щодо цих інфраструктурних об'єктів це передовсім створення потенційно аварійної ситуації", - кажуть автодорівці.

Їм часто доводиться стиктися і з нищенням ТЗОДР, і навіть з крадіжками конструкцій. Шукаючи легку наживу громадяни здають дорожні знаки та металеві бар'єрні огорожі на металобрухт.

Лише торік невідомі зловмисники викрали 1316 погонних метрів тросового огородження, пошкодили 2300 метрів тросового і 127 - металевого бар'єрного огородження.

"Вартість одного погонного метру тросу становить 57,8 грн, а одного комплекту натяжного пристрою - 220 грн, - підраховують збитки дорожники. - Та завдані державному бюджету збитки не порівняти із цінністю життя водія та пасажира, які можуть обірватися через те, що на якійсь ділянці дороги хулігани поцупили чи обірвали бар'єр."

Інколи крадіжки об'єктів дорожньої інфраструктури можуть обернутися цілою катастрофою. Без об'їзної дороги ледь не залишилося ціле місто на Тернопільщині.

Так, нещодавно зловмисники викрали бетонні водовідвідні лотки на трасі Н-18. Дорожники встановили їх для ефективності забезпечення потрібного відведення води з ділянки на об'їзній Бучача.

Після крадіжки уся вода яка мала стікали бетонними рівчаками, потрапляла на основу дороги, розмиваючи її. З часом стихія зруйнувала її настільки, що від насипу не залишилося ані сліду:

В зв'язку з цим дорожники Тернопільщини застерігають громадян від вчинення від будь-яких актів вандалізму. Просять повідомляти про крадіжки дорожніх об'єктів у Службу автодоріг (номер гарячої лінії (0352) 52-65-32) та у Національну поліцію (102).

Читайте також: Тернопільські копи розшукують вандалів

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Тернопіль