Другий знизу: Губернатор Барна опинився в аутсайдерах рейтингу через проблеми на ринку праці

Через найнижчі зарплати в Україні та найбільші втрати робочого часу очільника Тернопільщинипосадовили на передостаннє "почесне" місце в рейгтингу губернаторів

У губернатора Тернопільщини Степана Барни (-40 балів) великі проблеми на ринку праці, передає Depo.Хмельницький.

Про це свідчить рейтинг очільників областей, оприлюднений виданням "ДС".

В області традиційно найнижчі зарплати по Україні. Завдяки підвищенню мінімальної зарплати до 3200 грн, Тернопільщина стала другою за динамікою реальних зарплат (зростання на 29,3% в порівнянні з січнем-вереснем 2016 г.), але все одно залишилася останньою по середньомісячній зарплаті (5338 грн, тоді як в середньому по Україні - 6847 грн). І хоча підвищення мінімалки не привело до помітного скорочення числа зайнятих (область навіть увійшла в трійку кращих по динаміці чисельності штатних працівників), однак Тернопільщина допустила найбільших втрат робочого часу через вимушену неповну зайнятість.

Ці втрати еквівалентні тому, що штатні працівники всіх підприємств і установ прогуляли в січні-вересні по 13 годин, тобто більш ніж за півтора робочих дня. З них 10 годин втрачені внаслідок переведення працівників з економічних причин на неповний робочий тиждень, а три години - через відправки працівників у неоплачувані відпустки на період припинення робіт.

Також Тернопільщина опинилася в числі двох регіонів, які допустили падіння роздрібної торгівлі (оборот скоротився на 1,6% в порівнянних цінах), стала третьою знизу по динаміці експорту товарів і послуг та п'ятої знизу - за обсягами експорту на душу населення. Крім того, область увійшла в двійку гірших регіонів по притоку ПІІ (всього лише $ 1,1 на душу населення), в четвірку відстаючих - по динаміці будівництва.

Серед позитивів області варто відзначити потрапляння в четвірку кращих по динаміці нефінансових послуг. Також Тернопільщина увійшла в п'ятірку регіонів, де найменше знизилася народжуваність, але в той же час виявилася в шістці регіонів з найвищою смертністю дітей в віці до одного року.

Нагадаємо, Барна стрімголов скотився на 22 місце з 14-го.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Тернопіль

Мітки: #рейтинг