Два молокозаводи на Тернопільщині "попалися" на забрудненні довкілля

Екологи зафіксували факт несанкціонованого зливу промислових відходів

 

Рейдова перевірка фахіців Держекоінспекції Тернопільщини зафіксувала факт несанкціонованого зливу промислових відходів, повідомляє Depo.Хмельницький за інформацією прес-служби екологів.

Близько 10 звернень громадян щодо несанкціонованого видалення промислових відходів продуктів молочних (сироватки) в межах Збаразького району перебувають на розгляді Державної екологічної інспекції у Тернопільській області.

Провівши рейдову перевірку за 700 м від центральної траси в напрямку с.Зарубинці Збаразького району в придорожній смузі зафіксували факт зливу водієм автомобіля DAF XF з причепом (бочка об'ємом 20 м³) відходів продуктів молочних, які є власністю ПрАТ "Тернопільський молокозавод" (працівники інспекції супроводжували автомобіль з території саме цього заводу).

"Злив цих відходів проводився майстерно: автомобіль зупинився в придорожній смузі з увімкненим аварійним сигналом, піднятим капотом, імітуючи видимість ремонту. Зовні на бочці причеплено шланг, одночасно з іншого боку з другого шлангу з бочки зливається сироватка," - розповідають природоохоронці.

Даний факт виклали в протоколі про адміністративне правопорушення, підписувати який, після консультації по телефону, порушник відмовився. Інспекторами зроблено фото та відео даного факту порушення.

Проводиться збір матеріалів для розрахунку збитків за забруднення і передачі матеріалів за ознаками злочину, визначеного ч.1 ст.239 ККУ, до Збаразького ВП ГУНП в Тернопільській області.

Нагадаємо, на початку літа неподалік обласного центру відходи з заводу знесли бетонну стіну. Надзвичайна ситуація сталася у селі Острів у філії державного підприємства "Укрветсанзавод".

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Тернопіль