Гіпсову печеру на Тернопільщині збираються зробити доступнішою для туристів

Планують вкласти більше 10 мільйонів гривень в дорогу до унікального місця - печери Вретеба

Понад 10 мільйонів гривень виділили для доріг, що дозволять зробити шлях до печери Вретеба зручним та набагато швидшим, повідомляє Depo.Тернопіль за інформацією прес-служби ТОДА.

Почали втілювати проекти спрямовані на залучення туристів, а також, щоб зробити регіон цікавим та щонайважливіше - зручним і доступним. Для цього провели виїзну нараду до унікальної гіпсової печери, що у селі Більче-Золоте Борщівського району.

Тернопільщина багата на печери, які відомі усьому світові. Печери Кришталева, Оптимістична, Млинки приваблюють туристів звідусіль. Але саме печера Вертеба єдина в Україні, де діє підземний музей трипільської культури. Це її особливість, якою цікавляться науковці, геологи з різних країн світу. Зараз, наприклад, у печері проводять розкопки представники двох американських університетів, які приїжджають до нас уже не вперше.

Частину коштів на реалізацію масштабного проекту із облаштування стоянок для автобусів, місцями для відпочинку та переодягання, туалетами та альтанками планують залучити із Державного фонду регіонального розвитку. Даний проект представив відділ туризму ОДА.

Нагадаєм, земля на Тернопільщині пронизана дивовижними кам'яними лабіринтами.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Тернопіль