Голова Тернопільської ОДА на 11 місці у рейтингу губернаторів

Область має найнижчий показник в частині залучення іноземних інвестицій, але має одну з найменших у країні заборгованостей по зарплатам

Губернатору Тернопільщини Степану Барні відвели 11 місце у рейтингу губернаторів, яке вчергове провела і оприлюднила "Деловая столица", інформує Depo.Хмельницький.

Згідно проаналізованих офіційних статистичних показників, у Тернопільській області кризовою залишається ситуація на ринку праці. В регіоні - традиційно найнижчі зарплати в державі.

Підвищення мінімальної зарплати до 3200 грн, звичайно, позначилося на показниках Тернопільщини, яка посіла друге місце за динамікою реальних зарплат (зростання на 31,4% в першому кварталі і на 31,8% за підсумками чотирьох місяців). Але, незважаючи на це підвищення, область залишилася останньою за розміром зарплат (4863 грн в середньому в січні-березні і 5152 грн в квітні).

І хоча великого скорочення числа зайнятих не відбулося (область навіть увійшла в четвірку кращих по динаміці чисельності штатних працівників), однак Тернопільщина увійшла в трійку регіонів, які допустили найбільші втрати робочого часу через вимушену неповну зайнятість.

До того ж, Тернопільщина виявилася останньою за припливом прямих іноземних інвестицій (всього лише $ 0,11 на душу населення), третьою знизу за динамікою експорту та п'ятою знизу за обсягами експорту на душу населення.

Є й позитивні зрушення. Область тримає третє місце серед регіонів з найнижчою заборгованістю по зарплаті на одного працівника, може похизуватися найменшим падінням народжуваності і найнижчою смертністю, та посіла п'яте місце за динамікою нефінансових послуг.

Нагадаємо, торік тернопільський губернатор "сидів" на 15 місці у рейтингу.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Тернопіль