Громади Тернопільщини "рванули" показники доходів у власні бюджети

Цьогоріч місцеві бюджети області не лише суттєво збільшили надходження, а й мають показники вищі середньоукраїнських. Особливо вирізняються тергромади

Приріст надходжень в місцеві бюджети громад в Україні до відповідного періоду минулого року склав 32%, повідомляє Depo.Хмельницький за інформацією пректного офісу секторальної децентралізації.

Тернопільщина одна з 19 областей, котрі забезпечили темп приросту надходжень вище середнього по Україні. Найвищі темпи є у Тернопільській, Вінницькій, Івано-Франківській, Кіровоградській, Хмельницькій та Херсонській областях.

У числі кращих область по усіх податках: податку на доходи фізичних осіб, єдиному податку, платі за землю; податку на нерухоме майно.

Зберігаються ще вищі темпи приросту доходів і по бюджетах об'єднаних територіальних громад в країні, які в порівняльних умовах зросли на 39,8%. При цьому, по податку на доходи фізичних осіб темп приросту складає 51,3%, єдиному податку - 50,9%, платі за землю - 19,0%.

"Слід зазначити, що саме від місцевих органів влади залежить ефективність використання коштів місцевих бюджетів. Адже питання щодо визначення пріоритетних напрямків розвитку територій та розподілу бюджетних коштів за напрямками належить до їх повноважень і місцеві органи влади самостійні у прийнятті рішень з цих питань," - каже експерт Проектного офісу секторальної децентралізації з питань місцевих фінансів Галина Маркович.

Нагадаємо, з зарплат краян місцеві бюджети Тернопільщини отримали 657 млн грн податку за п'ять місяців поточного року.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Тернопіль