Громадський бюджет: Що вподобали тернополяни

Триває голосування за проекти Громадського бюджету

У Тернополі триває голосування за проекти Громадського бюджету. Із 66 пропозицій містян Номінаційний комітет вибрав 43, повідомляє Depo.Хмельницький з посиланням на "За Збручем".

Із них жителі міста можуть проголосувати тільки за два: один малий, тобто, який має бюджет до 300 тисяч гривень, і один великий - з бюджетом до мільйона гривень.

Голосування розпочалося 24 жовтня і триватиме до 7 листопада включно. Наразі із кількістю понад 250 голосів лідирує проект, який був зареєстрований першим "Допоможи малюку народитись здоровим".

Автор пропонує придбати обладнання для діагностики ускладнень вагітності для перинатального центру у другій міській лікарні, що на вулиці Купчинського, 14. Тут необхідно придбати діагностичний апарат УЗД з доплером і чотири фетальні кардіомонітори. Це обладнання покращить якість діагностики порушень розвитку дитини в утробі матері і дозволить проводити своєчасне лікування. Коштує воно 990 тисяч гривень.

Решта ініціатив, за винятком двох, мають від 1 до 55 голосів.

Пропозиції є найрізноманітніші у різних сферах. Зокрема, пропонують реконструювати двір у центрі міста і назвати його "Панський"; встановити на бульварі Шевченка пам'ятник вчителеві, як знак поваги до професії; організувати сучасну кіномайстерню для створення якісного кінопродукту; облаштувати в парку "Топільче" майданчик для пляжних видів спорту з освітленням, огорожею та гральними полями; відкрити школу спелеології; розробити туристично-відпочинковий маршруту довкола Тернопільського Ставу для прогулянок пішки, бігу та поїздок на велосипеді; закупити аудіовізуальну систему та оновити глядацький зал в "Перемозі"; розвивати і популяризувати картинг; у тернопільських підземеллях відкрити інтерактивний музей, в'язницю і кімнату тортур; облаштувати три громадські туалети; закупити спеціальне медичне обладнання для залу лікувальної фізкультури для Центру реабілітації учасників АТО; створити мережу міні-притулків для тварин "Вірні друзі", відкрити притулок для котів, облаштувати станцію ремонту для велосипедів та інші.

Віддати свій голос за будь-які два проекти можуть тернополяни, яким виповнилося 16 років, і які зареєстровані і проживають в місті. Зробити це можна увійшовши через систему BankID на сайті або в Центрі надання адміністративних послуг, заповнивши паперовий бланк для голосування. З собою необхідно мати паспорт або ID-картку з довідкою про реєстрацію місця проживання.

Проекти, які наберуть найбільшу кількість голосів, будуть реалізовані у 2018 році.

У міському бюджеті на це передбачено понад 9 мільйонів гривень.

Нагадаємо, торік за ініціативи обрані в рамках "Громадського бюджету", загалом проголосувало майже шість тисяч тернополян.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Тернопіль