Пристрасті навколо Почаївської лаври: Як монахи виявилися спритнішими за чиновників (ВІДЕО)
Коли об'єднання українських церков стало реальним, довкола Почаївської Лаври розгорнулися релігійні пристрасті
- Тернопіль
-
13 листопада 2018 16:33

Свято-Успенська Почаївська лавра - найбільша православна святиня Західної України. Останнім часом в самому містечку все більше заговорили про можливі провокації і, навіть, кровопролиття, повідомляє Depo.Тернопіль з посиланням на "5 канал".
Віднедавна на усіх входах до Лаври з'явилися охоронці у камуфляжі. Прихожани храму до такого уже звикли.
Посилили охорону, яка нині належить до Московського патріархату, після того, як розпочалася процедура надання українським православним автокефалії. Константинополь своїми рішеннями змінив ситуацію в українському православ'ї.
Поки Київ очікує на надання Томосу - юридичного завершення створення незалежної церкви, в Почаєві вирішили діяти. Стало відомо, що споруди Почаївської Лаври, які перебувають у державній власності, передали в оренду Московському патріархату аж до 2052 року. Два великі собори, монастирські келії, архієрейський будинок - загалом шість споруд, площею більше 7 тисяч квадратних метрів. Про це свідчить витяг із Державного реєстру майнових прав.
За словами депутата Почаївської міськради Тараса Паляниці, є рішення реєстратора віддати Лавру в оренду Московському патріархату ще на більш як 30 років.
Історія оренди української святині російською церквою розпочалася ще в 2003 році. Тоді споруди святині вилучили зі складу Кременецько-Почаївського заповідника. І лише цього року Міністерство культури доручило державному заповіднику їх повернути. Утім, дивним чином цього не сталося. У заповіднику переконують - вони першими звернулися до реєстратора з претензією на споруди Лаври. Але дісталися святині Московському патріархату.
"Їхні заяви були зареєстровані 27 вересня - це на три дні пізніше. І яка виникла ситуація цікава. Це згідно чинного законодавства передбачено, що якщо вже зареєстрована заява, то усі інші заяви які реєструються іншими реєстраторами повинні бути призупинені до моменту вирішення попередньої заяви по суті. Тобто Струсівське КП оминуло нашу заяву і нам уже пізніше була видана відмова по цьому об'єкту," - переконує юрист Кременецько-Почаївського історико-архітектурного заповідника Ігор Деревінський.
Самі ж монахи не дають ніяких коментарів чи пояснень.
Реєстратор, який видав документи на оренду Лаври – Струсівське комунальне підприємство. Знайти його не просто. Офіс в Тернополі без будь яких вивісок і розпізнавальних знаків. Посадовець, який власноруч оформив документи на оренду, переконує - процедура передачі споруд Московському патріархату була законною. А звернення від державного заповідника в очі не бачив.
"Усі документи, на підставі яких приймалося рішення є легітимними та чинними до сих пір. Тобто їхня сила не скасована. Не оскаржена в судах. Ми задовольнили їхнє законне право на оренду. Почаївська лавра увесь цей комплекс надалі залишається в державній власності. Його ніхто не передавав та не забирав від держави," - каже державний реєстратор Андрій Яремко.
Скасувати дію держреєстратора можна. Таке право за Міністерством юстиції - на реакцію цього відомства чекає юрист Кременецько-Почаївського заповідника.
Нагадаємо, поки у Києві вивчають юридичні нюанси останніх рішень та архівних документів, депутати Тернопілської облради звернулися до Міністерства внутрішніх справ. Просять забезпечити цілодобову державну охорону Почаївської Лаври.
Про посилення охорони попросив і намісник Лаври митрополит Почаївський Володимир: "Враховуючи ситуацію, яка склалась, і по інформації, якою ми володіємо, і по загрозам розправою, яка все поширюється видно, що і нам прийдеться щось пережити".
"Але поки що загроза провокацій існує лише на словах, - заспокоюють в Тернопільській облдержадміністрації. Жодних фактів порушення громадського порядку на території Лаври чи довкола неї давно вже не було."
Ще навесні 2016 року сесія Тернопільської облради одноголосно проголосувала за звернення стосовно повернення Почаївській лаврі статусу державного заповідника.
Більше новин про події у світі читайте на Depo.Тернопіль
Всі новини на одному каналі в Google News
- 09:10На Тернопільщині підприємець оформлював ухилянтів водіями міжнародних рейсів, аби ті могли втекти з країни
- 13:35У лісі на Тернопільщині знайшли мертвим пенсіонера, який зник два місяці тому
- 11:25Тернополянку, що втопила свою дитину та намагалася вкоротити собі віку, визнано неосудною
- 11:20В Укргідрометцентрі розповіли, якою буде погода в Україні в липні
- 16:04У Дністрі втонув чоловік, який намагався врятувати свого онука
- 11:52На Тернопільщині чоловік загинув, рятуючи на воді онука
- 12:03У Тернополі чоловік викинув собаку з 8 поверху
- 09:35На Тернопільщині затримали агентів РФ, що підпалили авто військового ФОТО
- 22:42Вирок ексголові Тернопільської облради: 9 років увʼязнення з конфіскацією усього
- 11:30У Тернополі п'яний чоловік підпалив квартиру матері. Жінка від опіків загинула
- 10:40Внаслідок негоди на Тернопільщині без світла залишилися 30 населених пунктів
- 08:02Окупанти вдарили по промисловому об'єкту в Тернополі, містян просять зачинити вікна
- 09:58В Укргідрометцентрі розповіли, якою буде погода в Україні у червні
- 11:55 В Україні через нічну комбіновану атаку рашистів постраждали майже сотня українців
- 11:55ДТП на Тернопільщині: Перекинувся пасажирський бус, є потерпілі
- 11:11На Тернопільщині судитимуть ділків за ввезення автівок з ЄС під виглядом гуманітарної допомоги
- 10:18На Тернопільщині п'яний депутат на смерть збив військового ФОТО
- 10:19Над Тернопільщиною вночі зафіксовано 12 БпЛА, - ОВА
- 12:48На Тернопільщині виявили нелегальне виробництво тютюну