UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

І хочеться, і колеться: У Тернополі обговорили перспективи котелень "на торфі"

Недоліки і переваги переобладнання котелень на роботу на торфі обговорили за круглим столом у тернопільському прес-клубі

І хочеться, і колеться: У Тернополі обго…

Бути чи не бути у Тернополі котельням, що працюють на торфі, обговорили фахівці з громадськими активістами міста, повідомляє Depo.Хмельницький з посиланням на "Реально".

Свої точки зору на проблему оприлюднили, як представники фірми, яка займається переобладнанням і "Тернопільміськтеплокомуненерго", так і науковці, фахівці екологічних служб, громадські активісти.

Зекономити щороку більше 60 мільйонів гривень для міста обіцяє в разі переобладнання котелень менеджер підприємства "Промгазтехнологія" Олександр Кушер.

Підприємство вже й побудували завод в області на 60 робочих місць.

Чому місто вибрало як альтернативне паливо торф і чому уклало угоди саме з цим товариством пояснив директор КП "Тернопільміськтеплокомуненерго" Андрій Чумак.

"Торф - традиційне паливо, яке регламентоване державою, - каже Андрій Чумак. - А "Промгазтехнологія" одне з небагатьох підприємств, яке показало досвід спалювання торфу з дотриманням усіх екологічних норм. Крім того, вони згодилися виступати інвесторами і нам не було потреби шукати додаткових джерел фінансування для того, щоб кредитувати під гарантії громади. В процесі переговорів ми виявили суму інвестицій, які можуть бути зроблені, 2-3 місяці тривали погодження і інвестор згодився".

В той же час здійснювати переобладнання підприємство не мало право, оскільки не отримало позитивного висновку від Державної екологічної інспекції.

За словами ж начальника Держекоінспекції у Тернопільській області Едуарда Ференца, за результатами перевірки дали попередній припис не приступати до реалізації проекту до отримання позитивних висновків.

"Суб'єкт господарювання, який хоче здійснювати якусь роботу, але знає, що вона може завдати шкоду довкіллю, повинен звернутися до контролюючих органів за отриманням відповідних дозволів. А на даний час ми констатуємо, що суб'єкт господарювання не має права здійснювати викиди в атмосферу і реалізувати проекти до того моменту поки не отримає позитивний висновок Держекоекспертизи і дозвіл на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря," - каже Ференц.

Власником обладнання є фірма "Тернопільтепло" і щоб його встановити вони мали отримати дозвіл на викиди. Але їм такого дозволу не надали.

Як каже головний спеціаліст управління екології та природних ресурсів ТОДА Галина Карбонишин, є ще один нюанс. У межі уточненої санітарної зони з врахуванням "рози вітрів" потрапляє житлова забудова, відсутні відомості щодо безпеки зберігання відпрацьованого палива, відпрацьованих елементів систем очистки викидів – золи і сажі.

Активісти згадали й ще порушення будівельних норм при переобладнані, екологічні наслідки діяльності таких котелень, зокрема щодо суттєвого зростання в повітрі кількості вуглекислого газу та опадів у вигляді кислотних дощів.

Натомість представники "Промгазтехнологія" доводили, що їхнє обладнання відповідає європейським стандартам, а встановлені на котлах фільтри забезпечують європейські норми викидів пилу у повітря - 50 міліграмів на метр кубічний, тоді, як у нас граничний показник становить 150 міліграмів на метр кубічний.

Після тривалої дискусії учасники круглого столу дійшли згоди, що котельні, які працюють на торфі повинні розташовуватися за межами міста, а не у житловій зоні.

Нагадаємо, жителі Тернополя за підтримки низки громадських організацій спрямували колективне звернення до міського голови, аби заборонити "Тернопільміськтеплокомуненерго" переводити котельні на альтернативне пальне.

Містяни перед останньою сесією містькради під мерією палали діжки на знак протесту проти торф'яних котелень.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Тернопіль

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme