Легальні ялинки на новорічних ярмарках усі повинні мати штрих код

"Узаконені" красуні мають бути марковані самоклейними етикетками зі штрих кодом

Новорічні деревця вже почали продавати на ялинкових базарах, тернопільські лісівники наголошують, що при виборі новорічної ялинки слід поцікавитись, чи вона заготовлена легально, узаконенні красуні мають бути марковані самоклейними етикетками зі штрих кодом, повідомляє Depo.Хмельницький з посиланням на прес-службу відомства.

Самоклейні етикетки містять індивідуальний номер та відповідний йому штрих код, який заноситься до єдиної системи електронного обліку деревини.

Цьогоріч, як і в минулі роки, до посиленої охорони від самовільних рубок буде задіяно працівників поліції та екологічної інспекції.

Відповідно до додатку 1 до постанови Кабміну від "Такса для обчислення розміру шкоди, заподіяної лісу підприємствами, установами, організаціями та громадянами незаконним вирубуванням та пошкодженням дерев і чагарників до ступеня припинення росту" відшкодовується шкода за незаконне вирубування хвойних дерев віком до 41 року в грудні-січні: до 10 см - 399,27 грн; 10,1-14 см - 703,5 грн; 14,1-18 см - 1806,24 грн.

Розмір шкоди, заподіяної порушенням законодавства про природно-заповідний фонд унаслідок незаконного вирубування хвойних дерев у межах територій та об'єктів природно-заповідного фонду становить: до 10 см - 246 грн; 10,1-14 см - 429 грн; 14,1-18 см - 1122 грн.

Розмір шкоди, заподіяної зеленим насадженням незаконним вирубуванням хвойних дерев у межах міст та інших населених пунктів становить: до 10 см - 1152 грн, 10,1-14 см - 1500 грн; 14,1-18 см - 1852 грн.

Крім того, згідно зі статтею 65 Кодексу України про адміністративні правопорушення лісопорушники сплачують ще й штраф за незаконну рубку хвойних дерев у розмірі від п'яти до десяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян (85-170 грн), а посадові особи від семи до дванадцяти неоподаткованих мінімумів (119-204 грн).

А статтею 246 Кримінального кодексу України визначено, що незаконна порубка дерев або чагарників у лісах, захисних та інших лісових насадженнях, що заподіяла істотну шкоду, а також вчинення таких дій у заповідниках або на територіях та об'єктах природно-заповідного фонду, або в інших особливо охоронюваних лісах – карається штрафом від трьохсот до п'ятисот неоподатковуваних мінімумів (5100-8500 грн) доходів громадян або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на той самий строк.

Нагадаємо, а жителів Хмельниччини закликають відмовитися від живих ялинок і заодно взяти участь в конкурсі. Національний природний парк "Мале Полісся" в рамках всеукраїнської акції "Збережи ялинку" оголосив конкурс "Замість ялинки - зимовий букет".

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Тернопіль