На 95 році життя помер герой УПА з Тернопільщини

З життя пішов видатний член Української Повстанської Армії Давид Бадун

Помер 95-літній герой Української Повстанської Армії Давид Бадун (справжнє прізвище Гладун), передає Depo.Хмельницький з посиланням на повідомлення Вишгородської міської організації ВО "Свобода". 

Чоловік родом з Тернопільщини, хоча у 60-х роках він оселився в Нових Петрівцях на Київщині.

Давид Бадун - легендарний націоналіст. Починав свій шлях боротьби у 13 років. 1940 року став членом ОУН, вів підпільну діяльність, спрямовану проти червоних, а потім і німецьких окупантів. З жовтня 1942 року - вояк Української Повстанської Армії на псевдо "Ворон".

Він брав участь у чисельних боях та диверсійних діях проти німців. 1944 року, коли фронт проходив через західну Україну, Давид потрапив до рук большевиків. Був у таборі на Уралі, потім забрали в Казахстан працювати на мідних шахтах. Там пробув до 50-го року - тоді його вислали в Красноярський край. Там він познайомився зі своєю майбутньою дружиною - донькою репресованих росіян Оленою.

1952 року Давида Степановича звільнили з табору, проте до України повернутися так і не дозволяли. До 1962 року працював на будівництві Красноярської ГЕС, після чого з'явилася можливість повернутися в Україну - його перевели на будівництво Київської ГЕС у Вишгороді. Аби не наражати на небезпеку родину, він змінив прізвище.

Нагадаємо, на Тернопільщині 2017 рік оголошено роком УПА.

Таке рішення облради приурочене до 75-річчя української Повстанської Армії.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Тернопіль