На "Дзвони Лемківщини" запрошує Тернопільщина

Всеукраїнський фестиваль відбудеться в перші вихідні серпня

Тернопільщина готується до Всеукраїнського фестивалю "Дзвони Лемківщини", повідомляє Depo.Хмельницький з посиланням на сайт облдержадміністрації.

Уже традиційно цього року в урочищі "Бичова", що на Монастирищині, відбудеться фестиваль лемків. Цьогоріч проведення заходу припадає на 5-6 серпня.

"Уже відпрацьовано всі основні господарські питання. Залишилося ще допрацювати деякі нюанси в частині організації парковок для учасників фестивалю, адже цього року ми плануємо збільшити їхню кількість. Також планується облаштування автобусної зупинки на повороті урочища "Бичова". Водночас, у нас повністю відпрацьована вся комунікація в середині урочища. Буде курсувати рейсовий автобус з міста Монастириська до лемківського села. Також відпрацюємо питання перевезень з Тернополя до Монастириської", - каже заступник голови Тернопільської ОДА Юрій Юрик.

За його словами, вже готова культурно-мистецька частина із великою концертною програмою. Передбачена й територія майстрів народної творчості, а також лемківська кухня.

Цього року на фестивалі очікують багато гостей із країн Європи та світу. Приїдуть самобутні лемківські колективи із Словаччини, Чехії та Польщі.

Як прогнозують організатори, "Дзвони Лемківщини" відвідають понад 40 тисяч людей.

Нагадаємо, цього липня у Лозовій на Тернопільщині в нагадування про депортацію лемків у 1944-49 рр відкрили пам'ятник.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Тернопіль