На Тернопільщині перепоховають останки жертв нацистського терору (ФОТО)

Останки були віднайдені у вересні поблизу села Ягільниця на Чортківщині

Depo.Тернопіль
14 листопада 2017 16:07
ФОТО: depo.ua
На Тернопільщині перепоховають останки жертв нацистського терору (ФОТО)

У Чорткові на Тернопільщині поховали останки жертв нацистського терору, передає Depo.Хмельницький з посиланням на прес-службу Бучацької єпархії УГКЦ.

Преосвященний Владика Димитрій (Григорак), ЧСВВ - єпарх Бучацький, разом з духовенством єпархії очолив заупокійну панахиду та здійснив чин укладання до труни тлінних останків о. Павла Витвицького, якого разом з іншими патріотами віднайшли біля села Ягільниця на Тернопільщині.

"За архівними даними ОУН-УПА, нам було відомо, що 75 років тому 52 в'язнів Чортківської тюрми гітлерівці розстріляли десь у полі поблизу Ягільниці. Формальна причина такої жахливої акції - вбивство у Львові одного з керівників гестапо. Пошукові роботи тривали більше трьох років. І ось знайдені останки розстріляних, в тому числі й священика, який був разом із патріотами", - розповів керівник розкопок, заступник директора меморіально-пошукового підприємства "Доля" Львівської обласної ради Володимир Харчук.

В таємних документах німецької служби безпеки вказано, що німці організували акцію "100 за одного" після вбивства у Львові членом руху Бандери, СС-штурм-шарфюрера і кримінального секретаря Георгарда Шарфа із Головного уряду безпеки Рейху.

Так, з 25 по 27 листопада 1942 року гестапівці розстріляли 28 в'язнів у Львові, ще 20 - в інших містах Галичини, а потім 52 у Чорткові. Так зване захоронення проводили у полі між Чортковом та Старою Ягільницею.

Нагадаємо, точне місце не було встановлене до вересня 2017 року. Саме тоді приїжджий мисливець випадково помітив, що з лисячої нори, у передбачуваному місці захоронення, видніються кістки. Після цього у Чорткові провели негайне дослідження ґрунту, яким і підтвердили, що там є поховання людей.

Знахідку виявили у районі колишньої порохівні, на відстані 280 метрів від автодороги Чортків-Ягільниця.

Після розкопок проводилася довга експертиза, яка включала ексгумацію кісток задля встановлення і підтвердження кожної особи із розстріляного списку.

Більше про події у Тернополі та області читайте на Depo.Хмельницький

Слідкуйте за нашими новинами в соцмережах і долучайтеся до наших груп у Фейсбук та Твіттері