На Тернопільщині радикали збирають персональні дані виборців (ФОТО)

Під приводом безкоштовної доставки партійної газети, у людей беруть й інші дані

На Тернопільщині Радикальна партія Олега Ляшка, використовуючи анкету для отримання безкоштовної газети "Слово Ляшка", збирає персональні дані виборців та визначає їх політичні вподобання, повідомляє Depo.Тернопіль за інформацією ГМ "Опора".

За словами спостерігача ГМ Заліщицька районна організація Радикальної партії Олега Ляшка проводить анкетування серед населення. Представник цього осередку партії Микола Дозорців повідомив, що це робиться з метою адресної доставки газети "Слово Ляшка".

Особа, яка хоче одержувати запропоноване видання та заповнює спеціальний бланк, де крім свого прізвища, імені та адреси для отримання кореспонденції, має вписати дані про сімейний стан та кількість дітей, вказати свій мобільний номер телефону та адресу електронної пошти, а також зазначити свою освіту, статус та сферу діяльності і соціальну категорію.

До того ж у анкеті запропоновано дати відповіді на питання про ставлення респондента до Радикальної партії Олега Ляшка та готовність долучитись до неї і яким чином. А також вибрати із переліку кандидата, за якого особа готова віддати свій голос, якщо вибори відбудуться у найближчу неділю. Анкета містить згоду особи на обробку персональних даних.

Також спостерігачам "Опори" стало відомо, що таке опитування представники Радикальної партії проводили серед населення у Теребовлянському районі.

Поза тим, 23 січня активіст став свідком ситуації, коли одна жінка принесла у громадську приймальню Тернопільської організації Радикально партії близько 30 заповнених подібних анкет.

"Опора" звернулась у приймальню Тернопільської організації Радикально партії, щоб уточнити інформацію у представників партії про описане вище анкетування. Передусім, цікавило питання, з якою метою збираються дані про соціальне становище, склад сім'ї та рід занять громадян. Проте коментар не вдалося отримати.

"Громадянам варто бути уважними при передачі своїх персональних даних та при підписанні згоди на їх подальшу обробку. У випадку, коли стало відомо, що такі відомості були використані для інших цілей, на які не було дано згоди особи, то варто звернутись у правоохоронні органи," - зазначає координаторка громадського спостереження "Опори" за виборами Президента України в Тернопільській області Ольга Галушка.

Як вказує радниця з правових питань Громадянської мережі Тетяна Юзвяк, хоча збір персональних даних у цьому випадку відбувається за письмової згоди опитуваних, що є дотриманням вимоги Закону України "Про захист персональних даних", проте, є неприпустимим отримання згоди особи на обробку непропорційно великої кількості її персональних даних. У даному випадку це надання особами згоди на обробку персональних даних про сімейний стан, кількість дітей, освіту, статус, сферу діяльності, соціальну категорію, що є непропорційним поставленій меті - а саме для видання засобу масової інформації та доставки його за вказаною особою адресою. Тому, навіть якщо особа надала згоду на обробку персональних даних, частина з яких по своїй суті не потрібна для досягнення поставленої мети обробки, така обробка розглядатиметься як непропорційна та може становити порушення законодавства про захист персональних даних.

Нагадаємо, на Хмельниччині зафіксували порушення виборчого законодавства - в одному з райцентрів розмістили на білборді агітаційний плакат кандидата у Президенти без вихідних відомостей.

 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Тернопіль