На Тернопільщині вшанували пам'ять полеглих вояків УПА

Меморіальні заходи відбулися в урочищі "Зімно", де полягли майже півотні вояків

Depo.Тернопіль
19 червня 2017 17:33
ФОТО: depo.ua
На Тернопільщині вшанували пам'ять полеглих вояків УПА

В урочищі "Зімно" Збаразького району на місці, де 73 роки тому полягли 44 вояки УПА, відбулося вшанування героїв, повідомляє Depo.Хмельницький з посиланням на сайт Тернопільської ОДА.

Спершу організували виставку фотографій тих героїчних часів та новітньої зброї. Опісля відбулася Хресна хода до місця загибелі українських воїнів.

"Незалежною і самостійною бачили її наші патріоти. Було їх багато і в нашому краї. Під синьо-жовтими та червоно-чорними прапорами їх збирала УПА. По селах Вишнівеччини також облаштовувались схрони, робились запаси їжі. Вишнівецький провід УПА вирішив облаштувати їх в урочищі "Зімно", що на лівому березі Горині, за селом Лози. Власне, й там після нерівного бою з енкавеесниками полягло багато наших воїнів. Саме тому дане вшанування надзвичайно важливе не лише для того, аби ми не забували про подвиги наших упівців, а й у рамках відзначення на Тернопіллі 75-річчя створення Української Повстанської Армії", - зазначає начальник управління з питань внутрішньої політики, релігій та національностей Тернопільської ОДА Ігор Кульчицький.

Після заупокійної молитви владика Нестор звернувся до присутніх на мітингу-реквіємі з повчальним словом.

"Справжній українець виявляється тоді, коли він готовий боротися за свою державу, за свою віру, за свій народ. Тож, робімо нині все, що потрібно для нашої Української держави і для нашого українського народу. А тим, хто понад сімдесят років тому поклав своє життя за визволення України, нехай Господь дарує вічную пам'ять. А нам усім, споглядаючи на їхній подвиг, на їхній приклад, нехай дасть так же любити свій народ, свою державу, любити Бога, як любили вони", - підкреслив владика Нестор.

Нагадаємо, на Тернопільщині 2017 рік оголосили Роком Української Повстанської Армії. Облрада в січні прийняла відповідне рішення і з нагоди 75-річчя УПА вирішила приурочити цілий рік даті.

Більше про події Тернопільщини читайте на Depo.Хмельницький

Слідкуйте за нашими новинами в соцмережах і долучайтеся до наших груп у Фейсбук та Твітері