ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Наприкінці серпня на Тернопільщині забороняють ловити раків

Основна мета заборони - захистити членистоногих у період другої линьки

Depo.Тернопіль
9 серпня 2018 14:54
ФОТО: depo.ua

З метою збереження та охорони популяції раків в Україні діє літньо-осіння заборона на вилов членистоногих повідомляє Depo.Тернопіль за інформацією прес-служби Держагенства рибного господарства.

Держагенство у водоймах Тернопільської області забороняє вилов раків з 20 серпня до 30 вересня 2018 року.

"Малорухливість та природна незахищеність раків під час линьки дуже приваблює любителів легкої здобичі. Тому звертаюсь до громадян з проханням не нехтувати даною забороною, адже від того, як пройде цей процес, залежить популяція раків у водоймах України", - зазначає Голова Держрибагентства Ярослав Бєлов.

Після закінчення заборони одній особі за добу можна впіймати 30 раків на водоймах загального користування та 50 - на водоймах, де впроваджий платний вилов.

Забороняється вилов цих річкових мешканців у темну пору доби (пізніше години від заходу сонця та раніше години до його сходу) із застосуванням підсвічування. За перевищення добової норми вилову раків передбачена адміністративна відповідальність за ч.4 ст.85 КУпАП (штраф від 340 до 680 грн). Крім того, порушнику доведеться сплатити збитки у розмірі 25,5 грн за кожний екземпляр незаконно виловленого рака.

Також, в правилах любительського і спортивного рибальства прописано мінімальний розмір рака, який дозволено до лову рибалкам. Забороняється вилов цих водних біоресурсів менших, ніж 10 см.

Нагадаєм, на водоймах Хмельниччини заборона триватиме орієнтовно з 15 серпня до 15 листопада 2018.

Більше про події у Тернополі та області читайте на Depo.Хмельницький

Приєднуйтеся до нашої групи у Facebook