ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

На Тернопільщині грубо порушують права психічнохворих

Прокуратура виявила численні порушення виконання судових рішень щодо примусового лікування
Depo.Тернопіль
17 березня 2016 13:18
ФОТО: depo.ua
На Тернопільщині грубо порушують права психічнохворих
На Тернопільщині грубо порушують права психічнохворих

Прокуратура Тернопільської області в ході перевірок виявила численні факти порушення в частині примусового лікування психічнохворих осіб, передає Depo.Хмельницький з посиланням на прес-службу облпрокуратури.

Встановлено, що упродовж 2015 року та 2 місяців 2016 року до двох розташованих на території області психіатричних лікарень із звичайним наглядом та однієї комунальної психоневрологічної лікарні госпіталізовано в примусовому порядку 38 осіб, у тому числі 15 осіб за рішенням суду про застосування примусових заходів медичного характеру.

Примусові заходи медичного характеру застосовувались до хворих на параноїдальну шизофренію, розумову відсталість та інші психічні захворювання за вчинення таких суспільно-небезпечних діянь: крадіжка, розбій, заподіяння умисних легких тілесних ушкоджень, незаконне заволодіння транспортним засобом, умисне середньої тяжкості тілесне ушкодження, умисне вбивство та вбивство з необережності.

Перевіркою стану додержання законності застосування за рішенням суду до психічно хворих осіб примусових заходів медичного характеру виявлено факт невиконання рішення суду щодо зміни хворому примусового заходу медичного характеру на інший – надання амбулаторної психіатричної допомоги в примусовому порядку. Після набрання законної сили судового рішення його продовжували незаконно утримувати на стаціонарному лікуванні у психіатричній лікарні упродовж 2 місяців.

Також виявлено факт тривалого невиконання ухвали суду щодо переведення іншого хворого до психіатричного закладу з більш суворим наглядом.

Прес-служба прокуратури повідомляє, що всі причетні по вище зазначених порушень покарані згідно чинного законодавства.

Більше про події у Тернополі та області читайте на Depo.Хмельницький