ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

На Тернопільщині мисливці масово нищать врожаї

На практиці з такими горе-мисливцями зробити ніхто нічого зазвичай не може
Depo.Тернопіль
28 березня 2016 17:50
ФОТО: depo.ua
На Тернопільщині мисливці масово нищать врожаї
На Тернопільщині мисливці масово нищать врожаї

Останнім часом, з появою новітньої техніки, аграрії ще й мають чималий клопіт з… горе-мисливцями, повідомляє Depo.Хмельницький з посиланням на gazeta1.com.

На деяких ділянках під колесами автівок пошкоджено, а подекуди знищено значні площі посівів.

"Безконтрольність і безкарність призводять до того, що під колесами джипів,"Нив", УАЗів нищаться посіви. Складно підрахувати суму завданої шкоди, але вона досить значна, і це підтвердить практично кожен місцевий аграрій. Окрім того, що ці люди, яких мисливцями назвати важко (хоча за документами вони мисливці, адже мають зареєстровану зброю), винищують звіра, ще й завдають великої шкоди природі, – зазначив виконавчий директор"Агрон"Юрій Березовський.

"Ніхто з совісних людей цього не зробить, – додав Володимир Новосад. – Так у нас "працюют" місцеві мисливці за дичиною. Побачать у полі бідного зайчика, засвітять на нього фарами та й женуться, наздоганяючи. Не дивляться на те, що під колесами - майбутній хліб".

Тернопільська організація Українського товариства мисливців і рибалок хоча й має певні повноваження, але на практиці з такими горе-мисливцями зробити нічого зазвичай не може. 

"Тернопільська організація УТМР не знімає повністю своєї вини за нанесені збитки підприємству. Але хочемо зробити маленьке уточнення. Люди, які цим займаються, згідно з законом України про мисливське господарство та полювання, не можуть називатися цим почесним іменем – мисливець. Це браконьєри, які завдають неповторної шкоди не тільки агропідприємствам, а й нашому товариству, мисливській фауні, безжалісно винищують усе живе в природі. Звісно, боротьба з ними ведеться: проводяться нічні рейди, засідки, залучаються представники правоохоронних органів, інспекція охорони природи уповноваженого державного органу лісового і мисливського господарства. Браконьєри – люди не бідні, мають хороші джипи, тепловізори, прибори нічної стрільби, тому боротися з ними дуже важко. Тільки спільними зусиллями можна побороти це зло" - зауважив голова Тернопільської міськрайорганізації УТМР Григорій Каліновський.

Більше про події у Тернополі та області читайте на Depo.Хмельницький