Після трьох років скандалів в Тернополі врешті відкрили перинатальний центр

Відкриттю передували реконструкція, розкрадання державних коштів та обладнання, порушення кримінальних проваджень

Після трьох років скандалів в Тернополі…

В Тернополі Віце-прем'єр-міністр Геннадій Зубко і міністр охорони здоров'я Олександр Квіташвілі відкрили реконтруйований перинатальний центр, передає Depo.Хмельницький з посиланням на прес-службу Тернопільської ОДА.

Три роки скандальної реконструкції: розкрадання державних коштів та обладнання, порушення кримінальних проваджень. Потім ще півроку ремонтів та кількамісячне очікування відкриття. Все це передувало урочистому відкриттю реконструйованого першого корпусу центру.

На реконструкцію усіх приміщень обласного пологового за проектно-кошторисною документацією необхідно майже 80 мільйонів гривень.

Минулого року з держбюджету виділили тільки 25 мільйонів 810 тисяч. Тому отримані кошти вирішили вкладати у ремонт тільки одного корпусу.

За ці кошти відремонтували три поверхи першого корпусу центру: сходові клітки, коридори, хол, три ліфти, приймальне відділення, 32 палати, операційний блок, 27 кабінетів, 36 санвузлів, їдальню, а також підвальне приміщення.

Провели електромонтажні роботи, встановили сучасне вентиляційне обладнання, металопластикові та протипожежні двері, сантехніку, бойлери, систему оповіщення.

Післяпологові палати розраховані на 1-2 породіллі, в кожній є санвузол, постійна подача гарячої води. Закупили 40 багатофункціональних ліжок, 38 ліжечок для новонароджених, 8 з яких з підігрівом.

Необхідні 50 мільйонів для ремонту інших приміщень пологового обласному керівництву доведеться або виділяти з обласного бюджету, або просити у Фонду регіонального майна.

"Третинний рівень медицини найскладніший, найвищий, який може бути в області. Цей центр дуже важливий. Щоб у нас народжувалися здорові діти, а мами відчували себе у безпеці. Зараз час дуже непростий, військова агресія Росії. Ми європейська країна, яка рухається до розвитку демократичних цінностей і відкриття такого закладу – це і є складова", - зазначив Геннадій Зубко.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Тернопіль

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook