ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Суд заарештував багатомільйонні рахунки компанії, котра скуповувала борги заводу мільярдера з Тернопільщини

Солом'янський райсуд Києва з ініціативи НАБУ наклав арешт на рахунки підозрілої фірми
Depo.Тернопіль
12 березня 2016 18:59
ФОТО: depo.ua
Суд заарештував багатомільйонні рахунки компанії, котра скуповувала борги заводу мільярдера з Тернопільщини
Суд заарештував багатомільйонні рахунки компанії, котра скуповувала борги заводу мільярдера з Тернопільщини

Компанія "ХК "Енергомережа" скуповувала борги підконтрольного олігарху з Тернопільщини Дмитру Фірташу Запорізького титано-магнієвого комбінату перед державною компанією "Запоріжжяобленерго". Тепер її рахунки заарештовані, повідомляє Depo.Хмельницький з посиланням на офіційний сайт відомства.

"Арешт банківських рахунків накладений у рамках розслідування кримінальної справи за фактом присвоєння посадовими особами майна "Запоріжжяобленерго". Загалом з початку року НАБУ було подано 5 позовних заяв до Господарського суду міста Києва про визнання недійсними договорів уступки права вимоги боргів великих споживачів електроенергії на загальну суму понад 346 мільйонів гривень," - повідомляють у прес-службі НАБУ.

І першу з п'яти позовних заяв суд задовольнив, визнавши недійсним договір, за яким "Запоріжжяобленерго" відступив "ХК "Енергомережа" право вимоги боргу у розмірі понад 39,3 мільйона гривень від ТОВ "Запорізький титано-магнієвий комбінат".

Як ми уже повідомляли, підставою для задоволення позову слугувало те, що внаслідок укладення оспорюваного правочину було фактично змінено встановлений законодавством порядок розрахунків – алгоритм проведення розрахунків за поставлену електричну енергію.

Судове провадження щодо інших чотирьох позовів триває.

Останні судові рішення, за словами першого заступника директора НАБУ Гізо Углави, дають законні підстави для вилучення і повернення державі коштів, які були виведені на рахунки приватних структур шляхом укладання незаконних договорів.

Заборгованість "Запоріжжяобленерго" перед державним підприємством "Енергоринок" станом на 1 січня 2015 року склала 1,211 мільярда гривень.

Для вирішення даної проблеми Нацкомісія неодноразово зверталися в Службу безпеки, генеральну Прокуратуру, Міністерство внутрішніх справ, Державну фіскальну службу, Запорізьку ОДА, Фонд держмайна і в Кабмін.

Більше про події у Тернополі та області читайте на Depo.Хмельницький