Таємниці Чортківщини розкриваються через печери

Печера Тризуб на Чортківщині є одною з найцікавіших та цінних пам'ятjк як геології, археології так і історії

Таємниці Чортківщини розкриваються через…

17 липня минулого року археолог Володимир Добрянський відкрив та згодом дослідив печеру Тризуб, розташовану неподалік села Ягільниця, повідомляє Depo.Хмельницький з посиланням на  видання "Золота пектораль".

Багато цікавого розповів археологу мешканець цього села Михайло Стахович Скрипка, який є палким шанувальником історії рідного краю та природолюбом. Так от,  за свідченням Михайла Скрипки, вхід до печери мав вузький лаз завдовжки чотири - п'ять метрів, який вів до округлого залу. По середині цього залу знаходився подовгастий округлий камінь, а по боках – від цієї монолітної плити, у скелястій породі були висічені лави. Далі, як згадує цей очевидець, від цієї зали проходили кілька розгалужень вузьких ходів.

Володимир Добрянський два роки шукав цю печеру,  але, по чистій випадковості, минулоріч вона "знайшлась". Це була та сама печера, яку намагався віднайти минулі роки. 

Печера Тризуб названа автором статті через те, що в недалекому минулому у цьому районі поряд росло три велетенських столітніх дуба – а серед місцевого населення це урочище мало назву "Три дуба",  або "Тризуб".  Але, таємно вночі, за вказівкою комуністичного керівництва, один дуб спиляли.

Задля збереження давньої топонімічної назви місцевості, автор статті прийняв рішення назвати досліджену ним печеру Тризубом.

В історичному та археологічному вимірі печера Тризуб цінна тим, що приховує згадки про сховища місцевого населення в часи воєнної загрози. Також  вона могла мати своє місце у якості окремого християнського скиту. 

Які таємниці ховає печера, археологі та історики взнають згодом, після дослідження Тризуба.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Тернопіль

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme