Тернополяни прийшли на віче під стіни мерії на діалог про транспортні тарифи

Сотні тернополян зібралися на акцію протесту через подорожчання вартості проїзду у громадському транспорті. Мер обіцяв відмінити рішення

Люди прийшли під стіни міської ради, аби почути, що привело до зростання тарифу майже на 50%, повідомляє Depo.Тернопіль з посиланням на "Медіатор".

З 1 листопада у маршрутках людям доводиться платити 9 гривень, у тролейбусах - 8. Знижки та пільги мають власники проїзних документів та "Карток тернополянина".

Через зростання вартості проїзду 4 листопада тернополяни зібралися на тарифне віче. Понад тисячу городян спочатку зійшлися на Театральний майдан, а згодом вирішили перекрити одразу декілька центральних вулиць. Так намагаючись привернути увагу до проблеми.

Люди вимагали, аби рішення виконкому Тернопільської міської ради про підвищення тарифів скасували. Також протестувальники зібрали підписи на підтримку резолюції, яку назвали "Резолюцією підвищених тарифів". У документі вони просять надати у відкритий доступ детальну інформацію про структуру витрат, подану перевізниками для підвищення тарифів. А саме, якою були закупівельна вартість палива, заробітні плати працівників та керівництва транспортної сфери, інші витрати на утримання громадського транспорту, які стали підставою для зростання тарифів на проїзд.

Резолюцію підписану сотнею тернополян, сьогодні принесли під стіни міської ради. Вручити її планують міському горові, який погодився на діалог з ініціативною групою людей.

До людей вийшов міський голова Сергій Надал. Він заначив, що "тернопільський транспорт найкращий в Україні", але збитковий. Тому очільник міста готовий йти на поступки людей.

Люди вимагали скасувати нові тарифи і "Картки Тернополян" та кричали "Ганьба!".

Після 20-ти хвилинної розмови Сергій надал сказав, що вже сьогодні виконком відмінить своє рішення та попередив, що громадський траспорт в місті може зупинитись.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Тернопіль