У дикій фауні Тернопільщини виявили "африканку"

У Збаразькому районі від чуми свиней почали гинути дикі кабани

На сільгоспугіддях одного з агропідприємств Збаражчини було виявлено трупи 2 диких кабанів, передає Depo.Хмельницький з посиланням на прес-службу ГУ Держпродспоживслужби області.

На місці знахідки лікарі районної ветеринарної лікарні відібрали зразки матеріалу для дослідження на АЧС.

Уже наступного дня фахівці Львівської регіональної державної лабораторії ветеринарної медицини підтвердили наявність вірусу АЧС у загиблих тварин.

На позачерговому засіданні надзвичайної протиепізоотичної комісії при Збаразькій РДА ухвалили рішення визнати неблагополучним пунктом урочище "Під горою" на території земельних угідь Іванчанської сільської ради Збаразького району.

В урочищі "Під горою" введений карантин, проводяться пошуки хворих та загиблих диких кабанів, уже найближчим часом буде проведений відстріл, що дозволить зменшити поширення небезпечної інфекції серед дикої фауни та потрапляння її у приватні господарства.

На території, де було знайдено загиблих тварин проведено дезінфекцію, трупи утилізовано, визначено зону захисту (туди не входять населені пункти) та зону нагляду, до якої увійшли 11 населених пунктів Збаразького району.

Нагадаємо, "африканка" "скосила" диких кабанів і на Кропивниччині.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Тернопіль

Мітки: #карантин