ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

У Тернополі замість Парку Слави планують облаштувати Пантеон Героїв

Після реконструкції в парку мирно вживатимуться спогади про УПА, січових стрільців, воїнів Другої світової, афганців та інших
Depo.Тернопіль
23 березня 2016 19:10
ФОТО: depo.ua
У Тернополі замість Парку Слави планують облаштувати Пантеон Героїв
У Тернополі замість Парку Слави планують облаштувати Пантеон Героїв

Парк стане тоді привабливим для туристів, повідомляє Depo.Хмельницький з посиланням на 20minut.

Оновлений парк матиме виховну та просвітницьку функцію кажуть в міській раді. Заступник міського голови з питань культури Леонід Бицюра розповідає: "Хочемо, щоб парк став місцем, де можна буде ознайомитись із вкладом кожної із армій у розвиток України та краю".

Композиція, яку в народі називають Вічним вогнем насправді має назву "Вибух".
Тож зараз архітектори розмірковують, що можна зробити на цьому місці.
"Є декілька напрацювань, одне із них - розмістити інший пам’ятний знак, наприклад, тризуб. Однак точно можу сказати, що Вічного вогню там не буде, - пояснює пан Бицюра. - Хоча демонтаж брил має свої складнощі, оскільки вони йдуть всередину пагорба на багато метрів... Та й скульптори вважають, що негоже ставити на місці одного пам’ятного знаку - інший. Тому поки вирішуємо".

Вартість проекту наразі не називають, оскільки остаточно він ще не готовий.  Кажуть, що бюсти радянських солдатів та захоронення, які є на території Старого парку, звідти забирати не будуть. Швидше за все, бюсти переставлять ближче до братської могили, щоб не проводити ексгумацію тіл загиблих.

Тому вкотре наголошують, що бюсти Танцорова, Карпенка, Чалдаєва та інших стоять не на їх могилах, а просто як пам’ятні знаки про Героїв Радянського Союзу. які загинули в бою за Тернопіль.

Більше про події у Тернополі та області читайте на Depo.Хмельницький