ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

В одній із шкіл Тернопільщини відтворили підпільну друкарню ОУН

У школі на Тернопільщині відтворили підпільну друкарню-музей ОУН імені Ярослава Старуха

Depo.Тернопіль
20 липня 2018 11:33
ФОТО: depo.ua

Друкарня-музей відтепер є у загальноосвітній школі селища Товстого, що у Заліщицькому районі на Тернопільщині, передає Depo.Тернопіль з посиланням на 7 днів.

67 років тому оперзагін МДБ викрив підпільну друкарню у Товстому. У нерівному бою загинуло троє її працівників. Постраждала і родина сільських жителів Мотичків, на чиєму подвір'ї вона знаходилась: усіх засудили і вислали у Сибір.

Підпільна криївка-типографія діяла упродовж трьох років - від осені 1948-го, до травня 1951-го. Її засновником був референт пропаганди М. Гук. Усього за цей час підпільникам вдалося видрукувати і розповсюдити 700 кг пропагандистської літератури. У їхньому користуванні було всього дві друкарські машинки і станок-гутенбергівка.

Зародилась ідея відтворити криївку-друкарню кілька рокув тому. Почались пошуки архівних матеріалів, документів, запис спогадів ще живих свідків-старожилів.

Все, що можна побачити у музеї - це чистий ентузіазм небайдужих до історії людей, які самі приносили старожитні речі, реставрували їх, працювали над інтер'єром. У криївці організаторам вдалося на 90% відтворити ту атмосферу, якою вона була 67 років тому.

Нагадаємо, у Тернополі віднайшли схрон, у якому - документи з архіву Теребовлянського районного проводу ОУН, який діяв на території області у 40-х роках минулого століття.

Більше про події у Тернополі та області читайте на Depo.Хмельницький

Приєднуйтеся до нашої групи у Facebook