ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

"Бігуни": На Тернопільщині недорахувалися під час весняного призову 14,5 тисяч юнаків

Призовники масово не з'являються у зазначений час до військового комісаріату, при тому, що половина з них має право на відстрочку або взагалі не підлягає призову

Depo.Тернопіль
19 вересня 2018 19:27
ФОТО: depo.ua

На Тернопільщині військкомат розшукує більше 14 тисяч "ухилянтів", повідомляє Depo.Тернопіль з посиланням на "20 хвилин".

За результатами весняного призову розшукують 14,5 тисяч осіб, які не з'явилися у зазначений час до військового комісаріату. Всього ж до війська пішли 400 юнаків.

У Тернополі і Тернопільському районі порушили 19 кримінальних справ з ухиленню від проходження військової служби.

"Притягують до відповідальності також керівників підприємств, - каже військовий комісар Тернопільського об'єднаного міського військового комісаріату, підполковник Микола Бойко. - Керівникам надають розпорядження про оповіщення призовників. Дехто не оповістивши призовника, таким чином намагається його приховати."

Оповіщення призовників відбувається через керівників підприємств, на яких працює призовник, через ЖЕКи, ОСББ. Часто траплялися випадки, коли до призовника приїжджала поліція і забирала його з дому у військокмат.

"Є випадки, коли це виправдано, - кажуть у комісаріаті. - У нас є списки осіб, які ухиляються. - Згідно з законом ми ці списки подаємо в поліцію на розшук, затримання і доставку у військовий комісаріат."

За словами військового комісара, 50% осіб, які підлягають призову, згідно закону мають право на відстрочку або взагалі не підлягають призову на строкову військову службу.

"Призовники не знають законодавства, яке є у відкритому доступі. Якби вони його прочитали, то знали б свої права і не переховувались, - переконаний Микола Бойко. - Призовники у десятиденний термін можуть подати пакет документів, які засвідчують право на відстрочку чи звільнення. Є можливість обрати альтернативну службу."

Нагадаємо, за хабар у 1400 доларів на Тернопільщині "відмазували" від армії.

Більше про події у Тернополі та області читайте на Depo.Хмельницький

Приєднуйтеся до нашої групи у Facebook