Депутати Тернопільщини вирішили рятувати екологію за залишковим принципом

"Міна вповільненої дії" - ДП "Укрветсанзавод" матиме екологічні споруди, якщо в бюджеті знайдуться вільні кошти

Депутати Тернопільщини вирішили рятувати…

Депутати Тернопільської облради затвердили Програму утилізації відходів тваринного походження на території Державного підприємства "Укрветсанзавод" на 2018 рік, повідомляє Depo.Хмельницький.

Фінансуватимуть її, схоже, за залишковим принципом - у межах наявного фінансового ресурсу обласного, районного та сільського бюджетів.

Наряд чи таким чином вдасться забезпечити знешкодження, розташованих на майданчиках заводу, відходів тваринництва.

А мали б всього-навсього збудувати траншеї для захоронення та недопущення вивезення підприємствами, які займаються вирощуванням і забоєм тварин та птахів, відходів виробництва на несанкціоновані місця складування.

Нагадаємо, цьогоріч у вересні на позачерговому засіданні регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій при облдержадміністрації підтвердили факт загрози виникнення надзвичайної ситуації, пов'язаної з виробничою діяльністю ТФ ДП "Укрветсанзавод".

У с. Острів Тернопільського району, де працює філія ДП, під відкритим небом назбиралося близько 5000 тонн побічних продуктів тваринного походження категорій II та III (трупи, боєнські відходи, кістки, інші продукти).

Ще рік тому завод намагалися закрити, щоб не допустити катасрофи, та марно.

Згодом замовили та виготовили експертний висновок, робочі проекти зведеного і локального кошторису розрахунку будівництва споруд для утилізації відходів тваринного походження та генеральний план будівництва.

Вартість усього цього - 3239,966 тис. грн. Та й грошей у місцевій казні не знайшли. І підготували клопотання до Кабміну з проханням виділення коштів з резервного фонду Державного бюджету.

А в серпні на ліквідацію наслідків надзвичайної ситуації на Тернопільській філії "Укветсанзаводу" з резервного фонду місцевої облдержадміністрації виділили 1,5 млн грн.

Після того, як відходи ветсанзаводу знесли бетонну огорожу і вилилися за межі підприємства, в області нарешті забили тривогу і почали шукати шляхи запогання екологічному лиху.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Тернопіль

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme