Історія одного бійця: Як у 21 стати прикладом для старших бойових побратимів (ФОТО)

Військовослужбовець Тернопільської окремої артилерійської бригади оперативного командування "Захід" отримав одразу чотири відзнаки за проявлений на передовій героїзм

На плацу 44-ї окремої артилерійської бригади у Тернополі напередодні було дуже урочисто. Інакше й не може бути, коли молодий боєць отримує не одну, а цілих чотири нагороди за проявлену мужність та героїзм в бою проти окупанта.

Старший солдат Ростислав Мишка, якому лише 21 рік, є прикладом навіть для старших за званням побратимів.

Уродженець Тернопільщини ще у 18 років вирішив захищати рідну землю. Підписав контракт, пройшов навчальний центр, далі - три роки виконання завдань в районі проведення антитерористичної операції на передових рубіжах.

"По життю впевнений, оптиміст, ніколи не ховався за чужою спиною, не чекав призову на строкову службу чи мобілізацію, досягнувши повноліття пішов служити до війська по контракту", - кажуть про Ростислава в його артбригаді.

Служба для бійця була повчальною, адже на війні зустрів чимало друзів, побратимів з уже набутим бойовим досвідом. Все це дало змогу у майбутньому відчувати себе впевнено поряд зі старшими за віком. Не зважаючи на письмовий наказ Міністра оборони про вихід із зони АТО тих, кому ще немає 20 років, Ростислав навідріз відмовився покидати товаришів та написав рапорт з проханням дозволити йому залишитися у складі підрозділу.

Якось під час бойового чергування на спостережному пункті, який розташований впритул до ворожих позицій, солдат Мишка помітив висування двох ворожих груп кількістю близько десяти чоловік. Під прикриттям щільного вогню з гранатометів ворог підійшов на близьку відстань до українських позицій, група здійснила спробу зайняти спостережний пункт ЗСУ. Зав'язався бій, під час якого Ростислав, попри небезпеку для життя, залишався на спостережному пості і надавав ціль на ураження побратимам, і сам не забував відстрілюватися. Після декількох прямих влучань з ворожих гранатометів у спостережний пункт укриття було пошкоджено, знищені оптичні прилади для спостереження. Але оскільки спроби прориву противника не припинялись, хлопець залишився на позиції та продовжив вести бій та наводити вогонь своїй бойових товаришів.

Під час того бою хлопець отримав поранення та був евакуйований до медичного закладу. Тривалий час він проходив лікування у військовому шпиталі та реабілітацію.

На вчорашньому ранішньому шикуванні в пункті постійної дислокації його очікували одразу чотири нагороди: державна нагорода Президента України "Захиснику Вітчизни", нагорода міністра оборони України "Знак пошани", нагорода начальника генерального штабу ЗСУ "Учасник АТО" та нагрудний знак "Учасник бойових дій".

"Ми гордимось своїм товаришем і ставимо його у приклад поряд з кращими військовослужбовцями, які служили у військовій частині раніше, котрі виконують визначені завдання і сьогодні. Завдяки їх мужності та героїзму, мирні громадяни отримують можливість жити у вільній та Незалежній державі, навчати своїх дітей, здобувати нові успіхи, пишатися своїми досягненнями", - кажуть про побратима у частині.

Між тим, трирічний контракт військовослужбовця днями добігає закінчення і Ростислав все ж вирішив повернутися додому, адже на нього зачекались рідні.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Тернопіль