Копи шукають фальшивомонетника Тернопільщини

Чоловік підробив п'ятисотневі купюри та розрахувався ними у магазинах та аптеках

Оперативники Тернополя розшукують чоловіка з фальшивими п'ятисотками, повідомляє Depo.Тернопіль за інформацією прес-служби поліції області.

У Тернополі чоловік розраховувався в аптеках та магазинах фальшивими купюрами номіналом у 500 гривень. Впродовж одного дня жертвами шахрая стали продавці трьох закладів. За 45 хвилин невідомий позбувся трьох п'ятисотгривневих купюр.

За словами провізора аптеки, до них зайшов чоловік, взяв товар вартістю 65 гривень і розрахувався за нього півтисячною купюрою. Спочатку банкнота викликала сумнів у продавця, але її все таки прийняли.

Як стало відомо у ході слідчо-оперативних заходів, чоловік такою ж купюрою розрахувався й в сусідньому магазині. Третьою жертвою шахрая стали провізори ще однієї аптеки.

Про те, що купюра фальшива, дізналися одні з потерпілих. Директор закладу сумнівну банкноту занесла в банк і там підтвердили підробку хорошої якості. Про ймовірного зловмисника провізори вирішили повідомити сусідні установи, але як з'ясувалося, шахрай там побував одразу після них.

"Усі купюри у нашому банку перевіряються на спеціалізованому касовому обладнанні. Окрім цього касир звертає візуально увагу на водяні знаки, захисні стрічки, рельєфне зображення - так званий Орловський друк, - розповідає Василь Кобель, керівник одного з банківських відділень Тернополя. - Якщо виникають сумніви в справжності купюри, радимо таку купюру не брати, не давати здачу з даної купюри. Якщо є можливість і поряд є відділення банку, зайти туди і касир скаже справжня, чи ні банкнота".

Як правило шахраї підробляють купюри невеликого номіналу, оскільки на них увага звертається менше. У будь-якому випадку та при виникненні сумнівів радять звертатися до фахівців та у правоохоронні органи.

Дане шахрайство розслідують працівники поліції. Вони опитують потерпілих, встановлюють та розшукують особу підозрюваного.

Нагадаєм, київський молодик надурив тернопільського касира на валюті.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Тернопіль