ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

На Тернопільщині перепоховали останки 41-го воїна Армії УНР (ФОТО)

Українські воїни потрапили в полон, їх розстріляли за відмову співпрацювати з більшовиками

Depo.Тернопіль
7 жовтня 2018 14:29
ФОТО: depo.ua

За християнським звичаєм та з військовими почестями у Ланівцях перепоховують останки 41-го воїна Армії Української Народної Республіки, страчених більшовиками, повідомляє Depo.Тернопіль за інформацією прес-служби ТОДА.

Дослідження могили вояків на околиці міста тривали протягом двох тижнів на замовлення Українського інституту національної пам'яті.

За словами керівника експедиції, заступника директора меморіально-пошукового підприємства "Доля" Володимира Харчука, знайдені останки підтвердили спогади очевидців страти та історії, які переповідали місцеві жителі.

"Ми працюємо археологічним методом і фіксуємо способи поховання. Відомо, що проходили бої поблизу Ланівців. Українські воїни потрапили в полон і були розстріляні за відмову співпрацювати з більшовиками. Хаотично розміщені останки свідчать про санітарне захоронення. Ідентифікувати загиблих важко, адже немає жодних списків. Проте, ми над цим працюємо. Частина воїнів була розстріляна, знайдено багато куль у кістках, а тих, хто був поранений - добивали шаблями. Також знайдені православні хрестики, 2 саморобні срібні перстні, ґудзики від одностроїв, рване взуття, кишеньковий ножик та гребінчик. Окрім цього відомо, що воїнів пограбували," - зазначив Володимир Харчук.

Нагадаємо, влітку в Бережанах перепоховали останки 71 воїна Першої світової війни.

Більше про події у Тернополі та області читайте на Depo.Хмельницький

Приєднуйтеся до нашої групи у Facebook