ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

На Тернопільщині відкрили відреставровану дзеркальну залу Вишнівецького палацу (ФОТО)

Відкриття відбулося за участі Першої леді держави Марини Порошенко та Посла США в Україні Марі Йованович

Depo.Тернопіль
20 червня 2018 12:13
ФОТО: depo.ua

На Тернопільщині відкрили відреставровану дзеркальну залу Вишнівецького палацу, передає Depo.Тернопіль з посиланням на прес-службу ТОДА.

Участь у відкритті взяла дружина президента Марина Порошенко в рамках візиту на Тернопільщину.

Палац, збудований у XVIII ст, був родовою резиденцією однієї із найвпливовіших династій Східної Європи - князів Вишневецьких, які походять із давнього українського роду.

За словами Марини Порошенко, відновлення Вишнівецького палацу - це проект національного масштабу: "За архітектурною неповторністю Вишнівецька резиденція така ж цінна для України, як палац князів Радзівілів у Білорусі, або королівський Вавель у Польщі чи Версаль у Франції. І я щиро вдячна всім, хто докладав зусиль для відновлення цієї унікальної культурної пам'ятки", - зазначила дружина президента.

Із середини ХІХ ст. палац зазнав значних ушкоджень, а після Другої світової війни від розкішного маєтку залишилися лише стіни. У радянські часи відбудова палацу відбувалася без врахування мистецької цінності споруди. Зокрема, на місці колишньої дзеркальної зали було облаштовано кінотеатр.

Наприкінці ХХ ст. Вишнівецький палац увійшов до складу Національного заповідника "Замки Тернопілля", концепція розвитку якого передбачала відновлення дзеркальної зали в її первинному вигляді. Із 2015 року заповідник отримав фінансову підтримку від мінкульту у розмірі понад чотири млн гривень, а також виграв грант від Посольства США в Україні на суму 159 тисяч доларів США на відновлення дзеркальної зали та реставрацію південної підпорної стіни палацу. Реставраційні роботи тривали понад два роки.

Фото: Тернопільська ОР

Нагадаємо, під час візиту на Тернопільщину Марина Порошенко підписала Меморандум із головою ОДА Стапеном Барною щодо співпраці у сфері інклюзії.

Більше про події у Тернополі та області читайте на Depo.Хмельницький

Приєднуйтеся до нашої групи у Facebook