ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

На Тернопільщині є музей, де зберігається найбільша колекція "Кобзарів"

Понад 300 "Кобзарів" різних років зберігається у ї Борщівському обласному краєзнавчому музеї
Depo.Тернопіль
8 березня 2016 16:12
ФОТО: depo.ua
На Тернопільщині є музей, де зберігається найбільша колекція "Кобзарів"
На Тернопільщині є музей, де зберігається найбільша колекція "Кобзарів"

Унікальна колекція зберігається у Борщеві, у музеї, де є відділ-музей Тараса Шевченка єдиний в Західній Україні, повідомляє Depo.Хмельницький з посиланням на teren.

"Почалося все з того, що наприкінці 80-х років минулого століття уродженець нашого краю Михайло Волошин передав сюди свою збірку "Кобзарів", де найстаріший — "Кобзар", виданий 1860 року коштом Платона Симиренка", - розповідає директор музею Михайло Сохацький. – Це видання він свого часу придбав за наколядовані гроші у свого вуйка Кирила Демидасюка. А згодом, коли на сімнадцятиріччя батько подарував Михайлові дідів стародрук "Апостол" М. Сльозки та дореволюційне видання "Кобзаря", хлопець загорівся ідеєю зібрати власну шевченкіану. За неповних п’ять років його мрія здійснилася, а зібраний ним матеріал став основою першого музею, який Михайло Трохимович, фактично започаткував у рідному Борщеві", - каже Михайло Сохацький.

На Тернопільщині є музей, де зберігається найбільша колекція "Кобзарів" - фото 1

За словами директора музею, перший прижиттєвий "Кобзар" Тараса Шевченка спонукав працівників музею долучитися до здійснення задуму Михайла Волошина: створити окремий відділ-музей, який би присвячувався пророку українського народу.

Майже тридцять років тому, на першому поверсі, де нині працює відділ-музей Тараса Шевченка були житлові приміщення, які вирішено було передати музею. По суті, самі музейні працівники виносили все будівельне сміття, прибирали, готували кімнати для майбутнього музею.

На Тернопільщині є музей, де зберігається найбільша колекція "Кобзарів" - фото 2

Нині тут є три великих зали, в яких і розташувався музей. Невдовзі Михайло Волошин, палкий шевченкознавець, колекціонер багатющої спадщини творів поета передав нам унікальну збірку "Кобзарів", виданих у різні роки.
У музеї Тараса Шевченка постійно проходять тематичні екскурсії, виставки, літературно-мистецькі зустрічі, приурочені Великому Кобзареві.

Більше про події Хмельниччини читайте на Depo.Хмельницький