ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

На Тернопільщині проснулися кліщі

Вже зафіксовано і випадок укусу
Depo.Тернопіль
10 березня 2016 19:16
ФОТО: depo.ua
На Тернопільщині проснулися кліщі
На Тернопільщині проснулися кліщі

З-поміж зафіксованих випадків інфекційних захворювань є й один від укусу кліща, повідомляє Depo.Хмельницький з посиланням на офіційний сайт обласної СЕС.

Зa дaними мoнiтopингy iнфeкцiйнoї зaхвopювaнocтi, в oблacтi на початок березня зa пepвинними дiaгнoзaми зapeєcтpoвaнo 14 випaдкiв iнфeкцiйних зaхвopювaнь, з них: гacтpoeнтepoкoлiт – 1 випaдoк;  тyбepкyльoз – 3 випaдки;  вiтpянa вicпa –2 випaдки;  ГЗЗ (ГРВІ. Двoбiчнa пнeвмoнiя) – 1 випaдoк;  пoкycи твapинaми – 2 випaдки;  yкyc клiщa – 1 випaдoк; -мiкpocпopiя – 2 випaдки; -вipycний гeпaтит А – 1 випaдoк;  хpoнiчний вipycний гeпaтит В – 1 випaдoк.

Щорічно із укусами кліщів до закладів охорони здоров’я звертаються в середньому близько 20 тис. осіб. 

Аби уникнути укусів кліщів, які особливо небезпечні навесні та на початку літа, фахівці радять дотримуватися таких правил:

- Для прогулянок на природі покривати голову головним убором і одягати світлий однотонний одяг з довгими рукавами, який щільно прилягає до тіла – аби легше було помітити кліщів.

- Кожні 2 години прогулянки оглядати себе і своїх супутників, особливо дітей, аби виявити кліщів. Особливо ретельно обстежити слід ділянки тіла, покриті волоссям.

- Місце для привалів на природі звільняйте від сухої трави, гілок, хмизу в радіусі 20-25 м.

- Повернувшись додому, відразу змінити і ретельно оглянути одяг, випрати та випрасувати його. Найчастіше кліщі чіпляються до одягу людини, тому можуть присмоктуватись не лише під час перебування на природі, а й згодом, перекочувавши із одягу. Перевірити також речі, які принесли з прогулянки (підстилки, сумки тощо).

- Використовувати для захисту від кліщів спеціальні ефективні засоби, найчастіше це – аерозолі, які відлякують кліщів.

Більше про події у Тернополі та області читайте на Depo.Хмельницький