Президента просять врятувати одне з 7 природних чудес України

Заборонити в Дністровському каньйоні будувати малі ГЕС вимагають в е-петиції

Краяни просять підписати е-петицію про збереження річок, де заплановано збудувати каскад ГЕС, повідомляє Depo.Хмельницький.

Президента просять заборонити будувати гідроелектростанції на тих ділянках річок які течуть у вільному, непорушеному будівництвом водосховищ стані. Мова йде про річки Дністер, Десна, Случ, Черемош, Прут, Стрий, Південний Буг та інші. 

"Високорозвинені країни вже давно пройшли етап нищення річок та надмірного використання водних ресурсів і активно займаються збереженням та відновленням природних річкових екосистем. На жаль, частина українського бізнесу та можновладців досі керується радянським принципом "підкорення природи людиною"," - йдеться в петиції.

За словами автора документу Петра Тєстова, триває підготовка до будівництва каскаду гідроелектростанцій в одному з 7 природних чудес України Дністровському каньйоні. Недобросовісні підприємці забруднюють річки неочищеними стоками та використовують воду з річок в надмірних обсягах. Якщо не зробити рішучих кроків зараз - то ми втратимо наші річки назавжди.

Автор пропонує сім кроків для збереження річок:

1. Заборонити будувати гідроелектростанції на тих ділянках річок які течуть у вільному, непорушеному будівництвом водосховищ стані - зокрема на річках Дністер, Десна, Случ, Черемош, Прут, Стрий, Південний Буг та всіх незарегульованих річках Карпатського регіону.
2. Надати природоохоронний статус збереженим у природному стані долинам річок шляхом створення об'єктів природно-заповідного фонду та включення їх до європейської природоохоронної мережі Emerald\Natura 2000 згідно Директиви ЄС 92/43/ЄC та Бернської конвенції "Про охорону дикої флори та фауни і природних середовищ існування в Європі"
3. Запровадити в Україні механізми оцінки впливу на довкілля та стратегічної екологічної оцінки згідно директив ЄС номер 2011/92/ЄС та 2001/42/ЄС 
4. Скасувати "зелений" тариф для малих гідроелектростанцій як економічно необґрунтований і той, який призводить до надприбутків власників ГЕС
5. Відмінити "Програму розвитку гідроенергетики на період до 2026 року", схвалену КМУ 13 липня 2016 року розпорядженням № 552-р 
6. Імплементувати в українське законодавство Водну Рамкову директиву ЄС номер 2000/60/ЄС
7. Відмінити мораторій на позаплановані перевірки дотримання природоохоронного законодавства, повернути можливість державній екологічній інспекції проводити раптові перевірки.

За десять днів петиція зібрала поки менше тисячі голосів з необхідних 25.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Тернопіль