Тернопільський губернатор Степан Барна посів 17 сходинку в загальноукраїнському рейтингу
Порівнюються показники 23 мирних регіонів за 20 суспільно значущими критеріями. Всі цифри - з відомостей Держстату та його територіальних органів
- Тернопіль
-
19 березня 2018 17:30

"ДС" підвела підсумки розвитку регіонів, їх успіхи і провали в минулому році. "Парафія" Степана Барни - Тернопільщина опинилася на 17 місці, повідомляє Depo.Тернопіль.
Барна страждає від бідності
На Тернопільщині традиційно найнижчі зарплати. Завдяки підвищенню мінімальної зарплати до 3200 грн область стала лідером за динамікою реальних зарплат, показавши зростання на 29,5% в порівнянні з 2016 р, тоді як в середньому по Україні реальні зарплати зросли на 19,1%. Але при цьому Тернопільщина все одно залишилася останньою за розміром середньомісячної зарплати: 5554 грн, тоді як в середньому по Україні - 7104 грн.
У губернатора Степана Барни (-26 балів) є й інші проблеми на ринку праці. Тернопільщина допустила найбільших втрат робочого часу через вимушену неповну зайнятість. Ці втрати еквівалентні тому, що всі штатні працівники всіх підприємств і установ прогуляли в 2017 р по 16 годин, тобто по два повних робочих дні. З них 13 годин втрачені внаслідок переведення працівників з економічних причин на неповний робочий тиждень, а три години - через відправки працівників у неоплачувані відпустки на період припинення робіт.
Також Тернопільщина опинилася в числі двох регіонів, які допустили падіння роздрібної торгівлі (оборот скоротився на 0,5% в порівнянних цінах), що теж свідчить про бідність жителів.
Крім того, область увійшла в двійку аутсайдерів по притоку прямих іноземних інвестицій (всього лише $ 1,51 за рік на душу населення) і посіла третє місце знизу за динамікою будівництва.
Серед позитивів області варто відзначити друге місце за темпами зростання нефінансових послуг і по динаміці сільського господарства. Сільгоспвиробництво збільшилось на 6,6% завдяки зростанню на 9,4% продукції рослинництва. Особливо сильно збільшився урожай фабричного цукрового буряку (на 67,1%) і соняшнику (на 56,1%).
Ситуація в Україні
Для порівняння брали показники 23 мирних регіонів (без окупованих АРК і Севастополя та наполовину окупованих Донеччини та Луганщини) по 20 суспільно значущим критеріям. Всі цифри беруться з відомостей Держстату та його територіальних органів.
Загальний економічний фон для розвитку регіонів був тривожним. Прискорення економічного зростання, що спостерігалося торік, змінилося уповільненням. Якщо в IV кварталі 2016 р ВВП України виріс на 4,8% в порівнянні з аналогічним кварталом попереднього року, то в I кварталі 2017 року - на 2,5%, в II кварталі - на 2,3%, в III кварталі - на 2,1%, в IV кварталі - на 1,8%.
За підсумками 2017 року українська промисловість показала зростання на 0,4%. Падіння допущено в чотирьох з 23 мирних регіонів. Продукція сільського господарства, за попередніми даними, скоротилася на 2,7%. Спад відбувся в половині областей.
Проте є підстави для надій на поліпшення ситуації. Будівельна продукція виросла на 26,3%, вкладені капітальні інвестиції - на 22,1%. Це дає сподівання щодо повернення економіки на траєкторію прискореного зростання. Експорт товарів збільшився на 19%, послуг - на 5,9%. При цьому товарні поставки в ЄС зросли на 29,9%, а частка країн ЄС в експорті українських товарів досягла 40,5%, тоді як частка Росії скоротилася до 9,1%.
Важливим фактором підйому економіки стало зростання доходів громадян. Реальна зарплата (з поправкою на інфляцію) зросла в 2017 р в порівнянні з попереднім роком на 19,1%, а оборот роздрібної торгівлі (у порівнянних цінах) - на 8,6%, загальна площа прийнятого в експлуатацію житла - на 9% .
Звичайно, у кожного регіону є свої специфічні проблеми. У когось з губернаторів більш сприятливі об'єктивні умови, у когось - менш. І не всі ці особливості можна врахувати в рейтингу, заснованому на сухих цифрах статистики.
Тому, розповідаючи про успіхи і провали керівників регіонів, особлива увага приділлялася тим діям губернаторів, які здатні привести до поліпшення ситуації в нинішньому році.
Нагадаємо, дев'яте місце у рейтингу губернаторів за підсумками 2017-го посів голова сусідньої Хмельницької ОДА Олександр Корнійчук.
Більше новин про події у світі читайте на Depo.Тернопіль
Всі новини на одному каналі в Google News
- 11:25Тернополянку, що втопила свою дитину та намагалася вкоротити собі віку, визнано неосудною
- 11:20В Укргідрометцентрі розповіли, якою буде погода в Україні в липні
- 16:04У Дністрі втонув чоловік, який намагався врятувати свого онука
- 11:52На Тернопільщині чоловік загинув, рятуючи на воді онука
- 12:03У Тернополі чоловік викинув собаку з 8 поверху
- 09:35На Тернопільщині затримали агентів РФ, що підпалили авто військового ФОТО
- 22:42Вирок ексголові Тернопільської облради: 9 років увʼязнення з конфіскацією усього
- 11:30У Тернополі п'яний чоловік підпалив квартиру матері. Жінка від опіків загинула
- 10:40Внаслідок негоди на Тернопільщині без світла залишилися 30 населених пунктів
- 08:02Окупанти вдарили по промисловому об'єкту в Тернополі, містян просять зачинити вікна
- 09:58В Укргідрометцентрі розповіли, якою буде погода в Україні у червні
- 11:55 В Україні через нічну комбіновану атаку рашистів постраждали майже сотня українців
- 11:55ДТП на Тернопільщині: Перекинувся пасажирський бус, є потерпілі
- 11:11На Тернопільщині судитимуть ділків за ввезення автівок з ЄС під виглядом гуманітарної допомоги
- 10:18На Тернопільщині п'яний депутат на смерть збив військового ФОТО
- 10:19Над Тернопільщиною вночі зафіксовано 12 БпЛА, - ОВА
- 12:48На Тернопільщині виявили нелегальне виробництво тютюну
- 08:00 Зоолог Денис Вишневський про "транзитних" ведмедів, гігантських сомів та повернення людей до Чорнобильської зони
- 14:15По 6 років тюрми отримали агенти РФ з Тернопільщини за підпал військового авто ФОТО