ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

ТОП-7 легендарних замків Тернопільщини

Подорож туристичними родзинками Тернопілля
Depo.Тернопіль
5 березня 2016 13:20
ФОТО: depo.ua
ТОП-7 легендарних замків Тернопільщини
ТОП-7 легендарних замків Тернопільщини

Кудринецький замок

ТОП-7 легендарних замків Тернопільщини - фото 1

Як і більшість оборонних споруд, будували замок ще на початку XVII ст., рятуючись від татарських і волоських набігів (поруч знаходився молдавський кордон і проходив Волоський шлях). В 1848 році його без бою зайняли козаки на чолі з Максимом Кривоносом, витіснивши польських шляхтичів. Двічі фортецю захоплювали турки. Від них залишилася сумна легенда про дівчину, замуровану в стінах, дух якої бродить по замку. Інша легенда розповідає про заховані скарби. До недавнього часу в замку був підземний хід в одній із башт, але зараз він завалений землею і камінням.

Скалатський замок

ТОП-7 легендарних замків Тернопільщини - фото 2

Замок, оточений оборонним ровом, був закладений в 1630 році. Замок зазнав чимало руйнувань, особливо в часи гетьманства Богдана Хмельницького. Але найбільшим ударом стала атака турецько-татарських військ – в кінці XVII ст., тоді все місто було зруйновано. Тільки через сторіччя фортецю відбудували знову.

На жаль, замку не судилося дожити до наших днів. Його розбомбили в часи Другої світової війни. Зараз в уцілілих вежах відкрита музейна експозиція, де представлено середньовічну зброю, картини і дерев’яні скульптури.

Збаразький замок

ТОП-7 легендарних замків Тернопільщини - фото 3

Стіни будови стали свідками облоги Богдана Хмельницького під час національно-визвольної війни. Після зради татар, українським силам довелося підписати невигідний Зборівський договір. Ці події увійшли в книгу Генрика Сенкевича "Вогнем і мечем", після її екранізації замок став туристичним центром.

Кременецький замок

ТОП-7 легендарних замків Тернопільщини - фото 4

В 1240 році його намагався взяти Хан Батий, однак замок витримав річну облогу, в 1254 не піддався воєводі Золотої Орди Куремсі.

Зараз від замку залишилися лише частина стін із залишками бійниць, два яруси надбрамної вежі, а також сліди від колодязя.

Сидорівський замок

ТОП-7 легендарних замків Тернопільщини - фото 5

Замок-корабель, який в середині XVII ст. звів гетьман Калиновський та влаштував тут свою резиденцію.

Чортківський замок

ТОП-7 легендарних замків Тернопільщини - фото 6

Дерев’яна фортифікаційна споруда з’явилася на початку ХIV ст. Спочатку замок будувався для польського магната, але потім його почали використовувати як оборонну споруду. Замок неодноразово брали штурмом за часів середньовічних воєн. Досі живе легенда про заховані скарби і замурованого ченця, привид якого є відвідувачам фортеці. Збереглися дві вежі і значна частина фортифікаційних стін.

Язловецький замок

ТОП-7 легендарних замків Тернопільщини - фото 7

Ця твердиня – найважливіша фортифікаційна споруда часів Речі Посполитої. Фортеця змогла встояти під натиском військ Богдана Хмельницького, витримати безліч облог, а поступилася тільки під натиском турків.

Більше про події у Тернополі та області читайте на Depo.Хмельницький