ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

У рейтингу губернаторів за підсумками першого півріччя Барна "з'їхав" з 17 на 20 місце

Порівнюються показники 23 мирних регіонів за 20 суспільно значущими критеріями. Всі цифри - з відомостей Держстату та його територіальних органів

Depo.Тернопіль
11 вересня 2018 14:29
ФОТО: depo.ua

"ДС" підвела підсумки розвитку регіонів у першому півріччі та склала рейтинг очільників областей, з'ясувавши хто і що не робить для виходу з кризи, передає Depo.Тернопіль.

Тернопільська область в першому півріччі виявилася на останньому місці по притоку прямих іноземних інвестицій - як в абсолютних цифрах (всього лише $ 93,2 тис.), так і в перерахунку на душу населення ($ 0,09 на одного жителя, що в 335 разів менше, ніж в середньому по Україні).

Вітчизняні інвестори теж не балують губернатора Степана Барну (-47,5 бала) великими капіталовкладеннями. За обсягом освоєних капітальних інвестицій область посіла дев'яте місце знизу і може опуститися ще нижче, оскільки по динаміці капінвестицій вона в шістці аутсайдерів. До того ж область четверта знизу по динаміці будівництва: у порівнянні з першим півріччям 2017 р будівельна продукція скоротилася на 13,2%.

Також Тернопільщина увійшла в двійку регіонів, де в першому півріччі зафіксовані найбільше падіння народжуваності (на 11%) і найнижча середньомісячна зарплата (6526 грн при середньоукраїнського рівні 8377 грн). До того ж погіршується ситуація в сфері зайнятості населення: область у трійці регіонів, де спостерігається найвищий по Україні рівень безробіття населення працездатного віку (13% за методологією МОП), і в п'ятірці регіонів, які допустили найбільше скорочення чисельності штатних працівників (на 1%).

Але є у Барни і досягнення. Наприклад, хоча за обсягом експорту товарів і послуг на душу населення Тернопільщина в четвірці відстаючих, але ця ситуація виправляється, оскільки по динаміці експорту область увійшла в п'ятірку лідерів: зростання на 35,1% (зокрема, експорт товарів зріс на 39,2% , експорт послуг - на 32,7%).

Також Тернопільщина в п'ятірці лідерів по зростанню обороту роздрібної торгівлі та в трійці - по зростанню обсягу реалізованих нефінансових послуг. І ще область входить до шістки регіонів з найнижчим рівнем заборгованості із зарплати на одного штатного працівника. А за підсумками семи місяців Тернопільщина вибилася в лідери по динаміці сільського господарства: приріст сільгоспвиробництва склав 10,7% (у рослинництві - 20%, в тваринництві - 1,5%).

Нагадаємо, згідно останнього дослідження, проведеного навесні цього року, тернопільський губернатор Степан Барна посів 17 сходинку в загальноукраїнському рейтингу.

Більше про події у Тернополі та області читайте на Depo.Хмельницький

Приєднуйтеся до нашої групи у Facebook